Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Cappella Mariana - Píseň písní

Pozvánka do Třeboně v úterý 4. srpna 2015 na koncert do kostela Panny Marie Královny a sv. Jiljí.

Cappella Mariana – Píseň písní

Cappella Mariana je komorní vokální soubor, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka.

Členy souboru jsou mezinárodně renomovaní pěvci, kteří pravidelně spolupracují se souborem Collegium Marianum a vystupují na prestižních evropských festivalech. Dále se věnují interpretaci barokní a předromantické hudby a účinkují na českých a zahraničních pódiích se soubory jako Bach Collegium Japan, Collegium Vocale Gent, Tiburtina Ensemble, Collegium 1704 a Doulce Memoire. V prosinci 2012 ansámbl vydal svou profilovou nahrávku pod názvem Sacrum et Profanum.

Ansámbl působí pod uměleckým vedením Vojtěcha Semeráda, který po ukončení studií na Univerzitě Karlově v Praze a Conservatoire national supérieur v Paříži pokračuje na papežském institutu Musica Sacra v Římě a dále si prohlubuje studium od gregoriánského chorálu až po renesanční polyfonii.

Vojtěch Semerád – tenor, umělecký vedoucí
Tomáš Lajtkep – tenor
Tomáš Král – baryton
Jaromír Nosek – bas

Píseň písní – Písně milostné a svatební v díle renesančních mistrů Píseň písní, někdy nazývaná též Píseň Šalamounova je sbírka židovských „svatebních“ písní různých dob řazená mezi tzv. pět svátečních svitků a je jedním z nejznámějších dochovaných lyrických milostných textů z oblasti starověkého Blízkého východu. Její poetika byla velice blízká a byla velmi často zhudebňována renesančními mistry, obvykle v paralele k Panně Marii. Osou programu je sbírka motet G. P. da Palestriny na texty Šalomounovy písně doplněná o světské či duchovní alegorické obrazy jeho současníků.

Koncert v Třeboni:

  • Začátek ve 20:00 hodin.
  • Vstupné 200 Kč.
  • Výtěžek koncertu bude použit na opravu barokních varhan Václava Pantočky z roku 1648.
Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Cappella Mariana - Píseň písní, id: 10052 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 2.08.2015
Autor: Marie Košinová