Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Celovečerní soutěžní filmy Anifilmu 2014 - Newsletter 02

Čtyřlístek - režie Michal ŽabkaMezinárodní festival animovaného filmu Anifilm 05, který bude v Třeboni 6. – 11. května 2014 již vybral 10 titulů (pět pro dospělé a pět pro děti), které budou soutěžit v mezinárodní soutěži celovečerních fil­mů.

Z nebývale široké konkurence se do mezinárodní soutěže celovečerních filmů probojovalo celkem 10 titulů. Výběr je pestrý jak výtvarně, tak geograficky a nechybí v něm slavná jména, jakými jsou například nestor nezávislé americké animace Bill Plympton nebo světově uznávaný autor Pavel Koutský.

Které filmy budou v soutěži?

Ve výběru, který čítá pět filmů pro dospělé a pět pro děti, najdeme dva skvělé tituly z Brazílie: dětský a poetický O Menino e o Mundo a Até Que A Sbornia Nos Separe, který si dospělé získá svým atypickým humorem. Do soutěže se dále probojoval Plymptonův snímek Cheatin´ a výtečný příspěvek ze slavného francouzského studia Folimage Tante Hilda!

O přízeň mezinárodní poroty se budou ucházet také dva domácí tituly. Husiti Pavla Koutského soutěží v kategorii filmů pro dospělé a Čtyřlístek Michala Žabky je určený dětem.

Festivalová soutěž by neměla uniknout ani všem anime fandům, soutěžit bude totiž i legendární Hayao Miyazaki se svým posledním titulem The Wind Rises. Další příspěvek pochází z Estonska a ve výběru zastupuje loutkovou animaci. Jedná se o groteskní muzikál Lisa Limone and Maroc Orange, a Rapid Love Story.

Dětskou soutěž dále doplní poutavý Jean de la Lune a tu pro dospělé diváky pak adaptace komiksu Approved for Adoption, která balancuje na hranici autobiografického dokumentu.

Čtěte Newsletter 02/2014

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Celovečerní soutěžní filmy Anifilmu 2014 - Newsletter 02, id: 9145 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 26.02.2014