Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Citrusová koupel

Citrusová koupel je v nabídce třeboňských lázní, konkrétně Bertiných lázní, teprve od roku 2009. Je to tedy novinka, která si však již získála řadu příznivců.

Charakteristika procedury

Citrusová koupel patří mezi vodoléčebné procedury. Je to koupel ve vodě, která obsahuje bylinné přísady a na povrchu plavou nakrájené plátky citrusových plodů.

Z případě Bertiných lázní je hlavní bylinnou přísadou citronová tráva (lemon grass). Citrusové plody se neváží, nýbrž dávají se na kusy; koupel tak obsahuje plátky ze tří grepů, pěti pomerančů, pří citronů a čtyř mandarinek. Koupel vody při koupeli je 38 °C.
Samotná koupel trvá 15 minut, poté klient zabalený v suchém ovinu relaxuje dalších 10 – 15 minut na lůžku.

Účinky citrusové koupele

Citrusová koupel má především relaxační a uvolňující účinek. Pro klienta je velmi příjemná, osvěžující a krásně voní. Dalším plusem koupele je fakt, že silice z citrusových plodů stahují pokožku a působí tak pozitivné proti celulitidě.

Procedura citrusová koupel z nabídky Bertiných lázní

Procedura je součástí týdenního programu „Do Bertiných lázní za dietní kázní“, ale lze si ji objednat i samotně. Toto objednání musí být alespoň týden dopředu. Je totiž nejen nutné zajistit čerstvé plody a řádně je před vložením do koupele očistit a omýt, ale také je třeba zjistit, zda zájemce o citrusovou koupel nemá alergii právě na citrusové plody.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Citrusová koupel, id: 6951 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 22.04.2010
Autor: Marie Košinová