Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Corpus Domini - štafeta 2017

Ve středu 7. června 2017 povede  již po sedmé přes Třeboň pěší putování Štafety Corpus Domini z Prahy do italského města Orvieto. Třeboň se stane opět etapovým městem. Trasa putování vede po stopách  kněze Petra při jeho cestě do Říma v roce 1263.

Corpus Domini a Třeboňsko

 

K putování máte možnost se připojit ve středu 7. 6. v Přesece u autobusové  zastávky  v 17,00  a projít vzdálenost 6 km k Domu Štěpánka Netolického na Masarykově náměstí, kde od 18,45 se bude promítnut dokument z minulých ročníků putování doplněný krátkou přednáškou.
Nebo se také můžete ve čtvrtek 8. 6. v 7,00 vydat na cestu o délce 7 km do Spolí, případně až do Mladošovic či dále do Borovan.  Pro účastníky  je připraveno tričko a krokoměr,  placky s emblémem akce a brožury o akci. Můžete se zúčastnit i kratší části trasy.

Akce se koná pod záštitou a s podporou hejtmanů kraje Jihočeského a Středočeského, ministra kultury ČR, primátorky hl.m. Prahy a kardinála Duky. K této akci se připojilo organizačně i město Třeboň.
 
Přijďte přivítat štafetu, podívat se na dokument z cest roků minulých a prožít si doprovázením poutníků procházku v krásném okolí našeho města.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Corpus Domini - štafeta 2017, id: 11164 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 2.06.2017
Autor: Marie Košinová