Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Cyklobusem za parními vlaky k sousedům

Jindřichohradecké místní dráhy a rakouské úzkokolejky Waldviertelbahn zajistí o víkendu 4. a 5. června 2016 náhradní autobusovou přepravu na trati Nová Bystřice - Litschau, která na svou dostavbu čeká již více jak 110 let.

Autobusová linka propojí města Třeboň, Litschau a Nová Bystřice a umožní absolvovat jízdy parními vlaky na české i rakouské úzkokolejce.

Cyklobusem za párou k sousedům o víkendu 4. a 5. června

Jízdní řádZatímco na české straně hranice jezdí parní nostalgické vlaky pravidelně každou sobotu od počátku května, na gmündských úzkokolejkách je parní provoz mnohem řidší.

Jedna z těchto vzácných příležitostí nastane v neděli 5. června. Zcela mimořádné bude navíc tento vlak tažen hned dvěma parními lokomotivami zároveň.

Na jindřichohradeckých úzkokolejkách budou kromě toho nasazeny po oba dny další tři páry motorových vlaků mezi Jindřichovým Hradce a Novou Bystřicí, na rakouské straně v sobotu jeden pár motorového vlaku Gmünd- Litschau a zpět.

Kombinace osobní dopravy v parních a motorových vlacích na obou úzkokolejkách a této mimořádné autobusové linky s přepravou jízdních kol vytváří nevyčerpatelné množnosti pěších i cyklistických výletů v odlehlých oblastech českorakouského pomezí.

Jízní řád cyklobusu navazuje na železniční spojení Třeboně z Prahy i Českých Budějovic. Malebnou přírodu a památky jindřichohradecka a rakouského regionu Waldviertel si udou díky tomu procestovat i návštěvníci z větší dálky.

A cena jízdného?

Bez ohledu na relaci, kterou cestující pojedou, zaplatí dospělí 50 Kč nebo 2 Eura, děti od 3 do 15 let a jízdní kola se budou přepravovat za poloviční cenu.

Přílohy k článku

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Cyklobusem za parními vlaky k sousedům, id: 10649 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 1.06.2016
Autor: Marie Košinová