Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Cyklotrans – z Třeboně až do Slavonic (dříve do Znojma)

Vzhledem k tomu, že je následující článek z roku 2008 je stále hojně navštěvován, provádíme následnou aktualizaci:

2018 AKTUALIZACE - UPOZORNĚNÍ!

Vzhledem k tomu, že se nepodařilo Jihočeskému kraji domluvit se s Krajem Vysočina, cyklobusy v roce 2018 nejedou až do Znojma, ale končí ve Slavonicích! 

ZELENÁ LINKA

České Budějovice – Třeboň – J. Hradec – Slavonice
                                    ­jízdní řád zdecykloturistikaLéto 2008 je již 6. sezonou, kdy můžete využít služeb dopravního systému pro pěší a cyklisty CYK­LOTRANS.

Je to o důvod víc pro ty příznivce cyklistiky, kteří ještě neví kam na letošní dovolenou, zvolit Třeboňsko. Ubytování najdete  na našich stránkách.

A Vaše kola nezapomeňte vzít s sebou.

Novinkou letošní sezony je prodloužená cesta oblastí Národního parku Podyjí, o kterou byl už loni velký zájem, až do Znojma. Znojmo je atraktivní nejen svou vinařskou tradicí, ale i  tím, že je to další nepříliš vzdálený cíl za Českou Kanadou na Jindřichohradecku, kam vede úspěšná zelená linka. A navíc – může to být i motivace pro rozšiřování cyklobusů v sousedních krajích. A Vy tak máte další možnost, kam se nechat i se svým kolem dopravit. A zpátky můžete buď „po vlastní ose“ nebo pobýt 

ZELENÁ LINKA
České Budějovice – Třeboň – J. Hradec – Slavonice (- Znojmo)
                                    ­jízdní řád zde
                         


Další linky vedou z Českých Budějovic na šumavskou Kvildu (tam jede jeden přes Prachatice a druhy přes Český Krumlov), na Lipno a na Orlík. Informa­ce zde.

 

Dopravní systém Cyklotrans vozí cestující i s jejich koly pravidelně bez ohledu na počasí.  Do konce června jezdily cyklobusy jen o víkendech, o prázdninách se provoz rozšířil i na všední dny. Sezona potrvá do posledního zářijového víkendu.

Tarif se řídí ceníkem, který má ČSAD Jihotrans pro veřejnou linkovou dopravu. Přeprava kola stojí 20 korun bez ohledu na vzdálenost. Na cestě zpět se za kolo neplatí, pokud se cestující prokáže ranní jízdenkou z téhož nebo předchozího dne.

Cyklobusy křižují jižní Čechy už šestý rok, sedm linek jezdí od Šumavy přes Novohradské hory a Třeboňsko až po Jindřichohradecko. Loni přepravily bezmála 46 000 lidí, zhruba desetkrát víc než v roce 2003, kdy vyjely poprvé. Přepravu na všech linkách CYKLOTRANS zajišťuje ČSAD JIHOTRANS a. s., České Budějovice. Provoz systému CYKLOTRANS je podporován z prostředků Jihočeského kraje. 

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Cyklotrans – z Třeboně až do Slavonic (dříve do Znojma), id: 6044 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 1.01.2018
Autor: Marie Košinová