Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Cyklotrans – z Třeboně nově až do Znojma

cykloturistikaLéto 2008 je již 6. sezonou, kdy můžete využít služeb dopravního systému pro pěší a cyklisty CYK­LOTRANS 2008.
Je to o důvod víc pro ty příznivce cyklistiky, kteří ještě neví kam na letošní dovolenou, zvolit Třeboňsko. Ubytování najdete  zde na našich stránkách.
A Vaše kola nezapomeňte vzít s sebou.

Novinkou letošní sezony je prodloužená cesta oblastí Národního parku Podyjí, o kterou byl už loni velký zájem, až do Znojma. Znojmo je atraktivní nejen svou vinařskou tradicí, ale i  tím, že je to další nepříliš vzdálený cíl za Českou Kanadou na Jindřichohradecku, kam vede úspěšná zelená linka. A navíc – může to být i motivace pro rozšiřování cyklobusů v sousedních krajích. A Vy tak máte další možnost, kam se nechat i se svým kolem dopravit. A zpátky můžete buď „po vlastní ose“ nebo pobýt v místě a využít večerních spojů.

ZELENÁ LINKA
České Budějovice – Třeboň – J. Hradec – Slavonice – Znojmo
                                      ­jízdní řád zde
                            

Další linky vedou z Českých Budějovic na šumavskou Kvildu (tam jede jeden přes Prachatice a druhy přes Český Krumlov), na Lipno a na Orlík. Informa­ce zde.

 

Dopravní systém Cyklotrans vozí cestující i s jejich koly pravidelně bez ohledu na počasí.  Do konce června jezdily cyklobusy jen o víkendech, o prázdninách se provoz rozšířil i na všední dny. Sezona potrvá do posledního zářijového víkendu.

Tarif se řídí ceníkem, který má ČSAD Jihotrans pro veřejnou linkovou dopravu. Přeprava kola stojí 20 korun bez ohledu na vzdálenost. Na cestě zpět se za kolo neplatí, pokud se cestující prokáže ranní jízdenkou z téhož nebo předchozího dne.

Cyklobusy křižují jižní Čechy už šestý rok, sedm linek jezdí od Šumavy přes Novohradské hory a Třeboňsko až po Jindřichohradecko. Loni přepravily bezmála 46 000 lidí, zhruba desetkrát víc než v roce 2003, kdy vyjely poprvé. Přepravu na všech linkách CYKLOTRANS zajišťuje ČSAD JIHOTRANS a. s., České Budějovice. Provoz systému CYKLOTRANS je podporován z prostředků Jihočeského kraje. 

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Cyklotrans – z Třeboně nově až do Znojma, id: 6044 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 8.07.2008
Autor: Marie Košinová