Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Prodloužený květnový víkend na Třeboňsku

Květnové státní svátky 1. a 8. května nám dávají jedinečnou příležitost udělat si prodloužený jarní víkend.

V roce 2019 vychází oba svátky na středu, a proto se nám přímo nabízí  vzít si v pondělí a v úterý, popř. ve čtvrtek a v pátek, volno a užít si pět dní volna. Jak s tímto volnem naložit? Co tak zamknout byt či dům a vyrazit na jarní pobyt v probouzející se jihočeské přírodě?  

Rozhodnete-li se za tímto účelem pobýt na Třeboňsku, nebudete zklamáni. Neváhejte však s vyhledáním ubytování; i přes velkou nabídku a kapacitu ubytování, může být to „vaše“ už zítra obsazené.

K naší první pozvánce na volno kolem 1. května, předkládáme ještě druhou na dny  kolem 8.:

V Třeboni ve dnech od 3. do 12. května

Budete-li chtít přijet do Třeboně v tyto květnové dny, můžete mít problém s hledáním volného ubytování, neboť město od sedmého hostí Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm, a proto bude - jako vždy o tomto festivalu -  „praskat ve švech“.

V roce 2019 bude Anifilm od 7. do neděle 12. května, a tak počítejte s tím, že mnozí ubytovatelé dají přednost pobytům vícedenním. Nenechte proto nic náhodě a začněte se po ubytování rozhlížet už dnes.

Kam za kulturou?

Výzva k prvním jarním kilometrům na kole či pěšky :-)

Víkend tradičně nabízí bohaté kulturní vyžití, a květnové počasí už většinou slibuje i slušné počasí na cyklovýlety.

Třeboňsko je – dá se říci – jedna velká síť cyklostezek, a proto ať budete ubytováni kdekoliv v Třeboni či na Třeboňsku, neměl by být problém sednout na kolo a dát si pár desítek (jsme přece na rovině!) jarních kiláků.

Kulturní tipy - pozvánky:

Tip na sportovní akci:


Všechny tipy 
probíhající v tomto termínu (tedy i výstavy, prohlídky) naleznete v našem velkém Kalendáři všech kulturních akcí Třeboně a Třeboňska.

Nabídka ubytování o druhém květnovém víkendu 2019

Nabízíme tipy na volné ubytovací kapacity v Třeboni a na Třeboňsku na druhý květnový víkend.

Penzion Vratislavský dům

Nabídka pohodlného ubytování v historickém centru města Třeboně v penzionu, který se nachází v historické budově Vratislavského domu.

Penzion u Radnice

Ubytování ve 2 až 5-lůžkových pokojích v centru Lomnice n. L. Každý s vl. soc. zařízením. Parkování, úschovna kol. Možné i krátké pobyty. Bezbariérové.

Ubytování Sluníčko

Pohodové ubytování v apartmánech v klidné části Lomnice n. L. s možností posezení v soukromém vinném sklípku, dvorek s posezením, grilování.

Penzion u Třeboně

Ubytování v Třeboni Břilicích ve 2-3lůžkových pokojích s přísl. a 5lůžkových apartmánech s dvěma ložnicemi. snídaně. Venkovní posezení, gril, bazén.

 

Zobrazit ubytování o druhém květnovém víkendu

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Prodloužený květnový víkend na Třeboňsku, id: 10081 , rubrika: Ubytování
Kategorie: , zveřejněn: 1.03.2019
Autor: Marie Košinová