Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Férová snídaně Třeboň

sobotu 12. května 2018 se v Třeboni uskuteční opět po roce piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů s názvem:

Férová snídaně NaZemi

  • Místem konání je třeboňský zámecký park (při nepříznivém počasí Dům přírody Třeboňska).
  • Čas konání je 10 - 12 hodin.

K pozvánce:

  • Připojte k celosvětové akci, přijďte posnídat společně a přidejte se tak k více než stovce míst, kde se ve stejný den i čas sejdou tisíce lidí na podporu dobré věci.
  • Na snídani si přineste vlastní dobroty, ať už fairtradové nebo lokální, a dejte tak najevo, že i vy podporujete produkty, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce.
  • Nemáte-li čas na pečení, namažte si alespoň chléb domácí marmeládou a čaj si oslaďte medem od místního včelaře...
  • A nezapomeňte na deku, hrníček, talíř, ubrousky, lžíčku...

Myšlenka Férové snídaně NaZemi je velmi prostá: sejděte se v parku, na nábřeží nebo na náměstí se známými, sousedy, kamarády nebo rodinou a společně posnídejte fairtradové a lokální suroviny. Jednoduše a zároveň moc příjemně tak oslavíte Světový den pro fair trade a dáte najevo svůj zájem o téma spravedlivého obchodu a odpovědné spotřeby vůbec. Spousta lidí vyjadřující společnou snídaní podporu fair trade bude signálem, že nám nejsou lhostejné podmínky, za jakých se produkuje a obchoduje zboží, které běžně spotřebováváme.

Férová snídaně NaZemi se koná již posedmé a zájem o ni stále roste. Zatímco v roce 2011 se zapojilo 41 měst, loni už snídalo přes 6 500 lidí na 161 místech. Děkujeme všem účastníkům. Zvláštní poděkování patří místním organizátorům, bez kterých by se akce nemohla vůbec uskutečnit! 


Pod čarou:

Fair trade je způsob obchodu, který zaručuje pracovníkům z rozvojových zemí spravedlivou odměnu za jejich práci. Pěstitelé a řemeslníci v rámci fair trade dostávají takovou výkupní cenu, která odpovídá nákladům na výrobu a zaručuje jim důstojný život.

Mezi základní principy fair trade patří férové obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv, šetrnost k životnímu prostředí, podpora projektů místního rozvoje.

Fairtradový výrobek bývá označen ochrannou známkou FAIRTRADE na obalu.

Stránky. www.ferovasnidane.cz

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Férová snídaně Třeboň, id: 11345 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 3.10.2017
Autor: Marie Košinová