Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Historicko-naučná cyklistická stezka Pamětí Vitorazska

Historicko-naučná cyklistická stezka Pamětí Vitorazska je jedním z dílů volné trilogie vyprávění o historii života v česko-rakouském pohraničí (Pamětí Novohradska, Pamětí Slepičích hor, Pamětí Vitorazska). Názvem Vitorazsko je označováno území v oblasti povodí horní Lužnice. Je to pruh země táhnoucí se v šíři 6–10 km při česko-dolnorakouských hranicích (asi 110 km2).
Začátek i konec trasy je u zámku v Nových  Hradech.
Trasa měří 89 km v jednom směru, na turisty čeká celkem 29 zastávek.


Náročnost: Trasa vede většinou po zpevněných komunikacích s asfaltovým povrchem. Výjimkou jsou pouze krátké úseky lesních cest při výjezdu z části Českých Velenic nazývané Josefsko, v Suchdole nad Lužnicí, mezi zastávkami Tři Facky a Hrdlořezy a v okolí zastávky Blata. Všechny tyto cesty jsou však v dobrém stavu a jsou sjízdné pro trekkingová kola.


Čas pro prohlídku: Vzhledem k celkové délce okruhu lze stezku rozdělit na menší okruhy a jakkoli je mezi sebou v průběhu několika dnů kombinovat. Díky tomu, že jednotlivé informační panely nejsou číslovány, může být směr absolvování cyklotrasy libovolný.

zdroj: www.trebonsko.ochranaprirody.cz

Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 08.07. 2014 11:09

Darina 08.07. 2014 11:09 Odpovědět
děkuji za náhled

Konec výpisu článku Historicko-naučná cyklistická stezka Pamětí Vitorazska, id: 5749 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 5.05.2006