Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Jananas v Třeboni

Zveme v sobotu 16. března 2019 do Třeboně na koncert kapely, o které se říká, že je nejznámější neznámá kapela !

Jananas v Třeboni

Využijte jedinečnou příležitost slyšet kapelu Jananas  naživo v Třeboni ve společenském sálu Besedy. Koncert začíná ve 20.00 hodin. Kapela Jananas zdaleka není v Třeboni neznáma; již několikrát byla úspěšným hostem letního festivalu Okolo Třeboně.
 
Vstupenky:
 
  • Vstupné v předprodeji do 10. února - 160 Kč / student 100 Kč, do 10. března - 190 Kč / student 130 Kč, od 11. března 220 Kč / student 160 Kč.
  • Předprodej v TIC, Masarykovo náměstí nebo na vstupenky.itrebon.cz
A to není všechno!
 
  • Jananas se 16. března připojí také k tradiční akci Třeboně poetické. Od 17.00 hodin můžete s kapelou vyrazit od Divadla J. K. Tyla básnit v ulicích města Třeboně při Guerilla Poetring s kapelou Jananas!

Pár slov o kapele Jananas

Jananas je kapela, kterou si nespletete. Skupina vedena charismatickou zpěvačkou Janou Infeldovou tak dlouho narušovala stereotypy folkového žánru, až tuto škatulku přerostla.

Supina podle svých slov vznikla v roce 2005 a první veřejné vystoupení měla v roce 2007. To ještě jako duo, protože tvůrčí jádro skupiny od začátku tvoří kromě zpěvačky Jana Infeldové také kytarista Jan Vávra. Brzy k sobě přibrali baskytaristu Jaromíra Fulneka. Poprvé na sebe Jananas upozornil na největším českém folkovém festivalu Zahrada, kde v roce 2009 získal ocenění...

Skladbu Pražské jaro z debutové desky si v roce 2011 vybral Český rozhlas Vltava jako jingle pro přímé přenosy ze skutečného festivalu Pražské jaro. V roce 2014 pak kapela obohatila silvestrovské vysílání stanice ČRo 3 - Vltava koncertem a zároveň rozhlasovou hrou. 

Hlavní devízou Jananasu jsou inteligentní texty a jemný podvratný humor.

Skupina o sobě tvrdí, že jí všechno dlouho trvá, proto se na jejich poslední album čekalo dlouhých šest let. Album vyšlo u vydavatelství Supraphon v září 2016.
Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Jananas v Třeboni , id: 12114 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 16.01.2019
Autor: Marie Košinová