Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Poetická Třeboň

O víkendu 16. a 17. března 2019 se bude v Třeboni konat opět po roce  Poetická Třeboň aneb Jihočeská postupová přehlídka divadla poezie a uměleckého přednesu.

Poetická Třeboň 2019

Město Třeboň rozkvete v měsíci březnu básnickým slovem, divadlem i živou hudbou.

Jihočeská postupová přehlídka divadla poezie a uměleckého přednesu svůj třeboňský příbytek krášlí již devátý rok. O víkendu 16. a 17. března obsadí Divadlo J. K. Tyla recitátoři, kteří svedou boj se svou trémou a schopnostmi.

Výkony soutěžících posoudí Jiřina Lhotská, Aleš Vrzák a Emílie Zámečníková. Porotci nabídnou účinkujícím rady, jak se mohou dále rozvíjet a svůj um zdokonalit. Účastníky s nejlepšími výkony vyšlou na celostátní přehlídku Wolkrův Prostějov. Novým zájemcům o recitaci pak mohou pomoci v jejich začátcích.

Srdečně zváni jsou i nepřímí účastníci přehlídky. Neostýchejte se a přijďte se na vlastní kůži přesvědčit, že vám s námi bude krásně poeticky!

Již tradičně se Třeboň poetická propojuje s básněním v ulicích města, tzv. Guerilla Poetringem. Na rozsévání básní se vyjde v sobotu 16. března v 17:00 od divadla. Připojí se i kapela Jananas, jejíž koncert si pak vychutnáme od 20:00 v Besedě - pozvánka na kapelu Jananas v sále Besedy.

Program Poetické Třeboně 2019:

  • 8.30 - 17.00 Poetická přehlídka v Divadle J. K. Tyla
  • 10.00 - 17.00 Poetická hadrárna - prodej zboží z druhé ruky ve foyer divadla
  • 17.00   Guerilla Poetringem s kapelou Jananas na náměstí a v ulicích (sraz před divadlem) 
  • 20.00 Jananas - koncert v Besedě

Akci pořádá Odbor kultury a cestovního ruchu města Třeboně.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Poetická Třeboň , id: 12115 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 16.01.2019
Autor: Marie Košinová