Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Jára Cimrman: Proso

Pozvánka do Třeboně do kina Světozor na Masarykově náměstí na přímý přenos opery Proso. V sobotu 13. července 2013 od 20:00 hodin.

Opera Proso, autor Jára Cimrman

  • Česko, 2013
  • Přímý přenos v HD kvalitě a 5.1 zvuku z Obecního domu v Praze

U příležitosti zahájení provozu slavného vídeňského „Riesenradu“ byla vypsána soutěž o nejlepší operetu. Obeslal ji také Čech Jára Cimrman, a to rozmáchlým sedmihodinovým dílem Proso. Díky své snad jediné záporné vlastnosti – drobnému škudlilství – nepodal zásilku s partiturou doporučeně, což umožnilo Franzi Lehárovi, Johannu Straussovi, Oskaru Nedbalovi a dalším členům poroty, aby si geniální operetní fresku doslova rozebrali. Vědecký tým českých cimrmanologů vám dokáže, že autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet je zapomenutý Čech Cimrman.

Po 120 letech zaskví se tyto hudební poklady na festivalu Prague Proms ve světové premiéře pod jménem svého pravého tvůrce. Přímý přenos tohoto slavnostního koncertu do českých kin je pořádán ve prospěch Centra Paraple, charitativní organizace, která pomáhá fyzicky postiženým najít cestu zpět do kvalitního života.

Rezervace vstupenek na on-line přenos

Navštivte červencový program kina Světozor.

Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 14.02. 2016 11:00

Vladimír Pavel Galowitz 14.02. 2016 11:00 Odpovědět
Bravo, konečně bude Mistrovo očištěno.

Konec výpisu článku Jára Cimrman: Proso, id: 8743 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 18.06.2013