Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Kam letos na dovolenou? Na Třeboňsko!

Dovolená 2018 na Třeboňsku je výborná volba pro všechny, kdo sní o klidné dovolené bez stresu a shonu velkoměsta. Tento kout Jižních Čech vás ohromí krásnou panenskou rovinatou přírodou s mnoha rybníky i rozsáhlými lesy, plus množstvím nabízených kulturních a sportovních aktivit.

Nevěříte? Přijeďte na letní dovolenou 2018 na Třeboňsko a do Třeboně. Jste vítáni všichni; ať už jste cyklisté, turisté, rybáři, gurmáni, rodiny s dětmi, milovníci kultury…

Nabízíme Třináct důvodů proč zvolit za místo dovolené Třeboňsko

Třeboň – srdce Třeboňska

Při pobytu na Třeboňsku nezapomeňte navštívit město Třeboň – starobylé město s mnoha zajímavostmi: náměstí se souborem renesančních a barokních měšťanských domů, renesanční zámek, gotický kostel s klášterem, Schwarzenberská hrobka, lázně, rybník Svět.

Třeboň je dějištěm i mnoha kulturních a jinak zajímavých akcí; najdete zde mj. řemeslné a farmářské trhy, expozice a výstavy, pivo Regent, rybí restauraci Šupinu, víno Znovín Znojmo … a samozřejmě Třeboňského ka­pra.

Více jak 600 km upravených cyklostezek

Třeboňsko je to ráj pro cyklisty. Bohatá síť kvalitních cyklostezek a naučných stezek vás provede zdejší rovinatou třeboňskou přírodou a zavede vás k mnoha rybníkům, vesničkám, osadám, pískovnám a dalším zajímavým místům.

Sportovní rybolov pro každého, výlovy

Tradiční rybníkářská oblast Třeboňsko nabízí i velmi dobré podmínky pro rekreační rybaření. Společnost Rybářství Třeboň tzv. lov ryb na udici (sportovní rybolov) na vybraných rybnících. Hlavní výhodou tohoto rybaření je, že zájemce nemusí být nikde organizován či vlastnit rybářský lístek.

Velkým tahákem na Třeboňsko jsou i podzimní výlovy rybníků; termíny budou oznámeny v září 2018, ale již nyní je oznámem ten největší výlov 2018 - slavnostní výlov rybníka Rožmberk (12. - 14. 10. 2018).

Kultura na Třeboňsku

Nemalým lákadlem pro plánování dovolené na Třeboňsku je i množství pořádaných kulturních akcí. O destinaci Třeboňsko se dá bez nadsázky říct, že se zde v sezóně stále něco děje.

Turistická sezóna symbolicky začíná odemykáním řeky Lužnice, zahájením cyklistické sezony, zahájením lázeňské sezóny a Mezinárodním festivalem animovaných filmů, a končí Rybářskými slavnostmi, a uzavřením plavecké sezóny 2018 na Ostende...

DOPORUČUJEME:

Ubytování na Třeboňsku hledejte u nás

O Třeboňsko je zvláště o letních prázdninách a prodloužených víkendech velký zájem, proto radíme neotálet s rezervací ubytování. Využijte k tomu naší sekci Ubytování a služby. Vybírat můžete v rubrikách Priváty a apartmány, Hotely, Penziony, Chaty a chalupy, Kempy a další ubytování.

Máte-li své představy a požadavky k ubytování, napište nám. Zadejte požadavek a my Vám s vyhledáním vhodného ubytování pomůžeme, a to při zachování pultovních cen.

Náš tip:
Týdenní ubytovaní pro dovolenou na chatě či chalupě Třeboňska si můžete zajistit u jednoho z partnerů našeho webu CA DDS TOUR – Vstoupit do katalogu chat a chalup na Třeboňsku.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 13.03. 2016 19:29

Novacek 13.03. 2016 19:29 Odpovědět
Tak možná se uvidíme :) Cestovní pojištění mám celoroční (http://www.ervpojistovna.cz/cs/celorocni-cestovni-pojisteni), a i když letím na Kanáry, tak bych toho měl ještě někde využít!

Konec výpisu článku Kam letos na dovolenou? Na Třeboňsko!, id: 8984 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 3.01.2018
Autor: Marie Košinová