Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Turistika a cykloturistika na Třeboňsku

Malebná krajina Třeboňska se staletými rybníky, rozlehlými lesy a krásnými vesničkami je ideálním místem pro výlety, ať už na kole či pěšky. Celé území Třeboňska je protkáno sítí turistických a cyklistických tras, které Vám umožní objevovat nejrůznější zákoutí této výjimečné krajiny.

Výlety za historickými památkami Třeboňska

Kromě historického města Třeboň najdete na Třeboňsku mnoho zajímavých míst, ať už jde o zdejší rybníky, církevní památky, malebné vesničky či zámky. Pokud byste se chtěli vypravit za historickými památkami Třeboňska, můžete navštívit například Schwarzenberskou hrobku, bývalý klášter v Borovanech anebo zámek ve Stráži nad Nežárkou.

Muzea na Třeboňsku

Na Třeboňsku najdete i několik zajímavých muzeí. Ve venkovském muzeu v Kojákovicích se nachází netradiční expozice, která se věnuje způsobu života našich předků. V malebné vesničce Záluží můžete navštívit původní kovárnu a loutkářské muzeum, které může potěšit obzvlášť děti. U města Borovan se nachází soukromý pohraniční skanzen, jehož venkovní expozice se zabývá naší nedávnou historii – železnou oponou.

Naučné stezky Třeboňska

Na Třeboňsku se můžete vybrat z několika naučných stezek, které vás blíže seznámí se zdejšími rybníky, přírodou a historickými památkami. K nejznámějším patří naučná stezka Cesta kolem Světa, na kterou se můžete vypravit přímo z Třeboně. Z hráze rybníka Svět mohou cyklisté vyrazit hned na dvě naučné stezky (Naučná stezka Rožmberk a Naučná stezka Okolo Třeboně). Pokud vás zajímají třeboňská rašeliniště, můžete se vypravit do přírodní rezervace Červené blato se stejnojmennou naučnou stezkou.

Poznávání Třeboňska z hladiny řek

Díky řekám Lužnice a Nežárka se za třeboňskou přírodou můžete vypravit i na lodi. NežárkaLužnice patří ke klidným řekám, které jsou vhodné i pro vodáky – začátečníky. Zajímavostí je, že plavby po těchto dvou řekám můžete spojit díky umělému kanálu Nová řeka.

Letní výlety za koupáním

Třeboňsko jako krajina rybníků nabízí v letních měsících mnoho příležitostí ke koupání v přírodních koupalištích a rybnících. V těsné blízkosti města Třeboň můžete k vodním radovánkám využít například pláž Ostende na břehu rybníka Svět. K dalším rybníkům, kde si můžete užít přírodní koupání, patří rybník Hejtman u Chlumu u Třeboně anebo Staňkovský rybník.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Turistika a cykloturistika na Třeboňsku, id: 5425 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 27.03.2009
Autor: Marie Košinová