Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Klikovská keramika

Pozvánka do malé jihočeské vísky Klikov, a to kokrétně do hrnčířské dílny, která se zabývá výrobou a prodejem keramických předmětů. Dílna má ochranné označení:

Klikovská keramika

Hrnčířská dílna KK vznikla v roce 2001, kdy se pan Martin Hadrava odhodlal a pronajal si v Klikově starou keramickou manufakturu. V té době měl za sebou tři roky vlastní tvorby v keramické dílně v Praze-Libni a velkou touhu pálit keramiku ohněm. Chtěl jsem si také vyzkoušet práci ve velké dílně a především jej - dle jeho slov - Klikov se svojí hrnčířskou minulostí jej doslova učaroval.

Pan Hadrava s přáteli založili občanské sdružení, které se zabývá historii hrnčířství na klikovsku a hrnčířskou výrovou. Každoročně pořádá  řadu kurzů na vypalování keramiky a další akce pro nejširší veřejnost. Sousloví „Klikovská keramika“ zvolili pro ochrannou známku a od roku 2004 ji používají. Značku kk můžete najít otištěnou malým sádrovým razítkem na keramice pocházející z této dílny.

Pozvánka pro tvořivé

Do keramické dílny si můžete udělat jen krátkou návštěvu, podívat se, zakoupit si nějakou keramickou drobnost, ale stále větší zájem je o tzv Klikovské keramické léto, v jehož rámci se konají týdenní kurzy pro dospělé. jsou od neděle do neděle, a v kurzovné zahrnuje výpal vašich výrobků, odborné vedení,
materiál atp.

Kontakt:
  • Martin Hadrava - keramická dílna, Klikov 27, 378 05 Suchdol nad Lužnicí

---
Keramická dílna Martina Hadravy (tedy i expozice a workshopy) bohužel v roce 2017 skončila. 

Galerie
rozbalit galerii
Mapa
sbalit mapu
Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 26.05. 2017 12:28

Blanka Babková 26.05. 2017 12:28 Odpovědět
Dobrý den, 5. - 7. srpna 2017 (so, ne, po) budeme pobývat na Třeboňsku. Chtěli bychom navštívit i vaši dílnu a zakoupit nějaké výrobky. Můžete mi prosím napsat, zda budete mít v tyto dny otevřeno a otevírací hodiny.

děkuji a těším se na setkání.

Blanka Babková

Konec výpisu článku Klikovská keramika, id: 11009 , rubrika: Třeboňsko
Kategorie: , zveřejněn: 23.02.2017
Autor: Marie Košinová