Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Koncert Pavly Švestkové a Jana Šťastného - TZ

Pavla ŠvestkováDo Stráže nad Nežárkou zavítá mezzosopranistka, jejíž vyjímečný hlas uchvátil davy posluchačů v Japonsku. S sebou si veze i herce Jana Šťastného.

Sváteční vánoční koncert na zámku ve Stráži se koná v sobotu 14. prosince 2013 od 18 hodin.

Pořadatelé k této akci vydali následující tiskovou zprávu:

10. prosince 2013 – Dne 14. 12. 2013 se ve Stráži nad Nežárkou uskuteční unikátní koncert mezzosopranistky Pavly Švestkové, která vystoupí spolu s komorním souborem Atlantis Collegium. Vzácným hostem večera bude herec Jan Šťastný, který se představí v roli recitátora.

Přesně 10 dní před Štědrým dnem zavítá do Stráže nad Nežárkou mezzosopranistka Pavla Švestková, která momentálně sklízí úspěchy nejen v Evropě, ale i v Asii. Pavla Švestková, která měla tu čest spolupracovat mimo jiné s Felixem Slováčkem, Borisem Krajným či japonskou klavíristkou Kuniko Watanabe, vystoupí dne 14. 12. 2013 v 18 hodin za doprovodu komorního souboru Atlantis Collegium na zámku ve Stráži nad Nežárkou. Součástí koncertního vystoupení bude divácky oblíbený herec Jan Šťastný. Jan Šťastný, který je mnohým znám ze seriálu Život na zámku či Pojišťovna štěstí, se postará o umělecký přednes.

Večer, který se bude nést ve znamení hudby, poezie a cizojazyčných koled, bude skvělou příležitostí, jak načerpat tu správnou vánoční atmosféru. "V letošním programu zazní např. díla autorů jako Georg Friedrich Händel, Antonio Vivaldi a mnoho dalších známých autorů. Koncertní vystoupení bude spojeno s komorním souborem Atlantis Collegium, uměleckým vedoucím a cembalistou v jedné osobě Vítězslavem Podrazilem,“ upřesnila Pavla Švestková, která se specializuje především na přednes obtížných barokních koloraturních partů a přednes písní českých autorů.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Koncert Pavly Švestkové a Jana Šťastného - TZ, id: 9000 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 10.12.2013