Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Křest osmiveslice - pozvánka

Jste příznivci vodních sportů? Veslování? Město Třeboň a třeboňští veslaři vás zvou na významnou sportovní událost Třeboně. 

Jedná se o křest nové osmiveslice, kterou pro místní oddíl veslování zakoupilo město Třeboň. V bezmála devadesátileté historii oddílu je to teprve čtvrtá nová loď tohoto typu. 

Křest osmiveslice

  • ve čtvrtek 10. května 2018 od 15:00 hod. 
  • v altánu u Bertiných lázní, u Zlaté stoky, Tylova ul.

V Třeboni bude slavnostně pokřtěna nová osmiveslice. Bude sloužit oddílu veslování 

TJ Jiskra Třeboň,  z.s., a to pro tréninkovou i závodní činnost od mládeže až po seniorské kategorie.

Loď Osma typ 8+, kategorie závodní, byla zakoupena od italské firmy Filippi. Pořizovací cenu 588000 Kč uhradilo město Třeboň. Finanční příspěvek schvalovali zastupitelé v lednu tohoto roku. Nákup nové osmiveslice významně podporuje další rozvoj třeboňského veslování jako tradičního a velmi úspěšného sportovního odvětví.

Osmiveslice dostane jméno Třeboň. Nahradí původní loď z roku 1982, která už nebyla konkurenceschopná a navíc ji nemohly využívat žákovské kategorie.

Veslařský oddíl TJ Jiskra Třeboň je klub s bohatou historií, který vychoval celou řadu medailistů z olympijských her, mistrovství světa dospělých i juniorů a mistrovství Evropy. Byl založen v roce 1932. Vyrostli zde také olympijští vítězové z Helsinek z roku 1952. Na veslařských závodech pravidelně obsazuje klub téměř všechny kategorie od mladšího žactva až po dospělé a veteránské závodníky. V oddíle aktivně závodí více než 40 členů.

Slavnostního aktu se zúčastní mimo jiné Jan Jindra a Václav Vochoska.

  • Jan Jindra byl reprezentantem Československa ve veslování. V roce 1952 získal na OH v Helsinkách zlatou medaili  (čtyřka s kormidelníkem - Karel Mejta, Jiří Havlis, Jan Jindra, Stanislav Lusk, Miroslav Koranda) a v roce 1960 pak bronzovou medaili v osmiveslici na OH v Římě.
  • Václav Vochoska je český veslař, držitel dvou bronzových medailí ( párová čtyřka na OH 1976 v Montrealu a dvojskif na OH v Moskvě v roce 1980).

10. května se v Třeboni uskuteční také tradiční Setkání jihočeských olympioniků.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Křest osmiveslice - pozvánka, id: 11718 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 7.05.2018
Autor: Marie Košinová