Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Lidé na cestě - výstava fotografií v Domě Štěpánka Netolického

Pozvánka do Třeboně na výstavu fotografií s názvem Lidé na cestě, která  představí fotografie z cesty uprchlíků po srbsko-chorvatském pohraničí.

Lidé na cest - výstava fotografií z balkánské trasy

Autorem fotografií je Jan Skalík.

Výstava bude ke shlédnutí od 10. února do 6. března 2018.  Výstavu je možné navštívit v otevírací době Domu Štěpánka Netolického .Vernisáž proběhne v pátek 9. února v 17 hodin.

K výstavě

Vystavované snímky vznikly během putování Jana Skalíka do Maďarska a Srbska v létě a na podzim roku 2015.

Do míst, kudy tehdy procházely tisíce uprchlíků a migrantů, jel J. Skalík kvůli zvědavosti a zájmu přiblížit situaci druhým lidem přes hledáček fotoaparátu. Brzy se však ukázalo, že se dá jen těžko stát opodál se založenýma rukama nebo jen fotit.

Pdobně jako stovky jiných lidí se i on záhy stal dobrovolníkem, který na místě fotí jen v momentech, kdy není co na práci. Česká dobrovolnická skupina se následně ustavila v takzvaný Czech Team, později spojený se spolkem Pomáháme lidem na útěku. Čeští dobrovolníci tak pomáhali na srbsko-chorvatské hranici až do konce roku 2017. 

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Lidé na cestě - výstava fotografií v Domě Štěpánka Netolického, id: 11567 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 7.02.2018
Autor: Marie Košinová