Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Louka u Zlaté stoky - Třeboň

Louka u Zlaté stoky se nachází v tzv. areálu Pod Světem, kterým je označován prostor od Zlaté stoky směrem k hrázi rybníka Svět s domy Novohradská 223 (bývalá Rybářská bašta) a 224 (tzv. Pěšárna); je přístupná účelovou komunikací, která se nachází mezi zmíněnými domy.

Louka U Zlaté stoky bezprostředně souvisí s Vinotékou Radka, která se nachází v zadním, resp. spodním traktu domu č.p. 223.

Na Louce u Zlaté stoky je vybudováno dětské hřiště, pódium, taneční parket a posezení s kapacitou 250 míst; většina míst je krytých. Pořádají se zde akce pro děti, večer o víkendu hrává k poslechu i tanci živá hudba.

V době, kdy má Vinotéka Radka otevřeno a je příznivé počasí, je možno Louku u Zlaté stoky využít jako venkovní posezení nebo pro pobyt s dětmi, které si mohou hrát na dětském hřišti. Školky a školy si mohou dohodnout termíny pro návštěvu dětského hřiště na Louce u Zlaté stoky individuálně ve Vinotéce Radka.

Od jara 2015 jsou na louce nově nainstalovány venkovní posilovací stroje.

V areálu se dále nachází jezírko s okrasnými rybami a od jara do podzimu jsou zde ustájeny dvě mladé kozičky z kozí bio farmy DoRa – Dvůr Ratibořice.

Na louce roste unikátní Rachytník řešetlákový

Při akcích pořádaných Vinotékou Radka se podávají stáčená znovínská vína, třeboňské pivo, točené limo MONA ze Znojma, Prima zmrzlina. Je zde možno grilovat, udit, opékat sele i posedět u táboráku, na objednávku i pro uzavřené skupiny. V září a někdy i v říjnu je v nabídce i burčák ze Znovínu Znojmo.

K nejvýznamnějším akcím patří Pálení čarodějnic, oslava Dne dětí (viz fotogalerie Dětský den 2015), Rybářské slavnosti, Znovínské vinobraní v Třeboni.

Areál Louky u Zlaté stoky je možné si pronajmout na pořádání různých kulturních a společenských akcí, a to jak pro veřejnost, tak pro uzavřené společnosti.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Louka u Zlaté stoky - Třeboň, id: 9223 , rubrika: Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 21.07.2015
Autor: Marie Košinová