Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Magnetoterapie

Magnetoterapie je procedura fyzikální terapie. Využívá léčebného účinku stálých nebo pulzujících magnetických polí. Léčba magnetickým polem má bohatou historii, neboť některé magnety se k léčbě využívaly už ve starověku.

Charakteristika magnetoterapie

Organismus člověka je průběžně vystaven působení magnetického pole Země (tzv. geomagnetické pole). Toto působení si v běžném životě ani neuvědomujeme. Další magnetické pole se vytváří kolem každého vodiče elektrického proudu (tzv. elektromagnetická indukce), přičemž vlastnosti tohoto magnetického pole přímo závisí na vlastnostech vodiče. Bylo zjištěno, že magnetické pole o intenzitě mnohonásobně vyšší než je magnetické pole země, má při správném použití na organismus pozitivní, ne-li přímo léčebný účinek. Této vlastnosti magnetického pole využívá právě procedura magnetoterapie.

Procedura magnetoterapie většinou spočívá v tom, že pacient leží v kruhu, který je v podstatě cívka, do které se pouští elektrický proud, a ten svým průtokem v cívkách vytváří magnetické pole. Intenzitu magnetického pole a čas působení vždy určí lékař. Při aplikaci pacient nic necítí.

Účinky magnetoterapie

Magnetoterapie má nejen výborné výsledky při hojení kostí a tkání, ale má i výrazné analgetické a relaxační účinky. Velmi příznivý vliv má i na průběh degenerativních onemocnění.

Magnetoterapie v nabídce třeboňských lázní

Léčebná procedura magnetoterapie je součástí nabídky procedur obou lázeňských domů v Třeboni – Lázně Aurora a Bertiny Lázně. Proceduru je možné absolvovat pouze dle ordinace lékaře.

Komentáře
Celkem 4 komentáře, poslední přidán 03.06. 2011 13:51

Božena Sedliská 14.03. 2011 19:10 Odpovědět
dobrý den, ptala jsem se před půl hodinou na to, zda je možno postoupit slatinnou koupel s kardiostimu­látorem.Vím, že magnetoterapie možná není, ale jak je to s slatinou nebo bahnem, prosím? Nevím, kam můj dotaz na slatinnou koupel zmizel, zda má cenu se na něco ptát. děkuji B.S.
Marie Košinová - správce 15.03. 2011 13:41 Odpovědět
Dobrý den.
Slatinnou koupel s kardiostimu­látorem podstoupit nelze.
Váš předchozí dotaz se neztratil, pouze čekal na vyřízení; zřejmě jste po zaslání dotazu přehlídla informaci, že „Komentář podléhá schválení a čeká tedy na souhlas správce.“
Milena 03.06. 2011 13:28 Odpovědět
Dobry den,
muzete mi prosim sdelit, zda je sudeckuv syndrom (dystrofie) v počátečním stadiu (po distorzi kotniku) kontraindikaci pro magnetoterapii a vodolecbu, nebo jestli jsou pro nej naopak vhodne a zadouci?
Dekuji, M.R.
Marie Košinová 03.06. 2011 13:51 Odpovědět
Dobrý den, paní Mileno,
na Váš dotaz neumím odpověď. Děkuji za pochopení.

Konec výpisu článku Magnetoterapie, id: 6248 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 3.04.2009
Autor: Marie Košinová