Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Lázeňské pobyty v třeboňských lázních

Tradice třeboňského lázeňství je úzce spojena s využíváním místního přírodního zdroje – a to sice rašeliny – slatiny. Slatina z třeboňských rašelinišť je v lázních využívána k slatinným koupelím a zábalům, které působí příznivě především při léčbě nemocí pohybového aparátu, jako jsou například revmatické onemocnění.

Zaměření léčebných pobytů v lázních Třeboň

V současnosti najdete v Třeboni dva modernizované lázeňské domy – Bertiny lázně a Lázně Aurora, které se specializují právě na léčbu nemocí pohybové soustavy. Kromě proslulých slatinných koupelí a zábalů Lázně Třeboň nabízejí širokou škálu léčebných procedur zaměřených na onemocnění páteře, kloubů či celkovou rekondici těla zahrnující vodoléčebné procedury, masáže, fyzioterapii a další.

Léčebné a relaxační pobyty v třeboňských lázních

Třeboňské lázně kromě léčebných pobytů pro nemocné pacienty nabízejí i širokou škálu nejrůznějších relaxačních a rekondičních pobytů pro ty, kteří chtějí využít lázeňský pobyt jako formu odpočinku či aktivně udělat něco pro své zdraví. Lázně Aurora i Bertiny lázně nabízejí různě koncipované programy pro ženy i muže všech věkových kategorií. V obou třeboňských lázeňských domech je možné zakoupit i volně prodejné, tzv. odpolední procedury.

Volný čas v třeboňských lázních

K příznivému účinku třeboňských lázní navíc přispívá okolní čisté prostředí CHKO Třeboňsko, které je ideálním místem pro odpočinek. Hustá síť turistických a cyklistických tras včetně naučných stezek v okolí Třeboně nabízí ideální podmínky pro pěší výlety do přírody a cykloturistiku. Hosté třeboňských lázní hojně využívají pestrou nabídku kulturních akcí v Třeboni. Součástí lázeňských domů jsou i moderně vybavená sportovní centra včetně bazénového komplexu v lázních Aurora.

Komentáře
Celkem 13 komentářů, poslední přidán 12.12. 2017 10:42

Alena Kubičíková 02.03. 2006 16:50 Odpovědět
Dcera má 15 let a několik let má problémy s páteří, lékař ji doporučil lázeňskou léčbu. Chci se informovat, zda je možné zažádat o léčebnou rehabilitaci u Vás, a to vzhledem k jejímu věku a dále jestli máte smlouvu i se ZP MV ČR ( 211 ).

Děkuji
Josef Kreuziger 20.06. 2010 08:31 Odpovědět
Vážení,
chceme Vám nabídnout koncert F. Slováčka a pianisty B. Krajného. Program, který hráli loňský rok na zájezdu po Kanadě (Toronto, Montreal, Edmonton, Hamilton, Calgary)
Srdečně zdraví JK
Komentář zkrácen administrátorem. V plném znění předán kulturnímu oddělení třeboňských lázní.
František Prorok 21.07. 2014 15:32 Odpovědět
Dobrý den, prosím, je-li to možné, můžete mi orientačně sdělit, kolik by zaplatil samoplátce za pobyt ve vašich lázních za dobu 21dnů, jednalo by se v daném případě o pobyt mé ženy jako doprovod, předem mockrát děkuji a zůstávám s pozdravem z Mikulova na Moravě, Prorok.
Marie Košinová 22.07. 2014 08:26 Odpovědět
Dobrý den, pane Proroku,
děkujeme za návštěvu webu www.trebonsko.cz. Jsme turistický server, na Vaši otázku neznáme odpověď. Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
Ing. Marie Košinová, šéfredaktorka webu
Hanna Kuktenko 02.06. 2015 20:59 Odpovědět
Dobry den,prosim,je-li to mozne,muzite mi orientacne sdelit,kolik by zaplatil samoplatce za pobyt s lecenim ve vasich laznich za dobu 14dnu.mam problemy s pateri.plotinky.
Marie Košinová 03.06. 2015 08:58 Odpovědět
Dobrý den, Jsme turistický server, proto prosíme, své dotazy ohledně pobytů v láních, pište přímo do jejich přijímací kanceláře nebo na recepci. Děkuji za pochopení. Ing. Marie Košinová
Šéfredaktorka webu trebonsko.cz
pavel baranek 14.08. 2016 18:22 Odpovědět
Dobrý den chci se zeptat kolik by stalo pro mne a mojí matku lazne na 7 dny matka má problém dýchacím ustroji a pohybového ustroji Děkuji baranek 721629083
Petr 12.10. 2016 05:50 Odpovědět
Rad bych se zeptal na moznosti hlidaneho parkoviste a kolik je poplatek za 24 hodin, popripade zda-li je nejaka sleva
pro pobyt na 7-10 dni.
Dekuji
Petr
Libuše Belingerová 28.03. 2017 10:20 Odpovědět
Dobrý den , prosím o info . jak dlouho se čeká na pobyt u Vás od doby obdržení schválené žádosti na léčbu od pojišťovny . děkuji
Adéla Marušiaková 07.08. 2017 19:08 Odpovědět
Dobrý den,
mohou lázeňskou léčbu absolvovat i dospělí pacienti s DMO (vozíčkář)?
Děkuji.
libuše harmanova 11.10. 2017 13:52 Odpovědět
jsem po operaci TEP CHCI SE ZEPTAT zda je volni termín na listopad na křížek
Milan H. 11.12. 2017 20:27 Odpovědět
Moje žena (64) má Bechtěrevovu chorobu a navštěvuje Revmatologický ústav. Od její ošetřující lékařky vím, že má právo na 2 tří týdenní lázeňské pobyty. Já trpím cukrovkou 1. typu a léčím se inzulínem a moje diabetoložka mi slíbila také jeden poukaz. Já bych především chtěl trochu zhubnout. Vzali bychom si kola a kombinovali lázně s cyklistikou. Protože jsme nikdy nebyli na takovém pobytu, rád bych se zeptal, jak mám postupovat, abychom lázně dostali společně a aby to mohlo být v Třeboni, někdy na jaře.
Děkuji
Marie Košinová 12.12. 2017 10:42 Odpovědět
Dobrý den, vážený pane Milane,
se svým dotazem se obraťte na přijímací kancelář lázní, tam Vám řeknou o možnostech lázeňského pobytu v Třeboni a návod jak postupovat. Kontakty naleznete na stránkách lázní www.laznetrebon.cz. Marie Košinová

Konec výpisu článku Lázeňské pobyty v třeboňských lázních, id: 5363 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 14.04.2010
Autor: Marie Košinová