Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Na Cepskou pískovnu za koupáním - cyklotrasa z Třeboně

K Třeboňsku patří v létě nejen cykloturistika, ale také koupání. 

Po výletě na Vlkovskou pískovnu máme pro vás další letní tip na cyklovýlet, který můžeme opět spojit s koupáním v jedné z vyhlášených třeboňských pískoven. Pojeďte s námi z Třeboně na pískovnu Cep  I.

Cyklovýlet z Třeboně na Cepskou pískovnu se zastávkou u jezu Pilař a zpět

Celý okruh je dlouhý 41 km:

  • Vyjedeme z Třeboně od Hradecké brány. Cesta do Branné je po silnici, ale za obcí se odkloníme na polní cestu, která vede lesy až k Majdaleně.
  • Zde musíme přejít hlavní silnici (pozor - je velmi frekventovaná a rychlá).
  • Jsme u stezky, po níž můžeme objet celou pískovnu. Stezka je přírodní, pro cyklistiku vyhovující a má desítky odboček, kterými se snadno (kolo raději vedeme) dostaneme k břehu  pískovny, kde nás zřejmě mile překvapí čistota vody!
  • Na severní straně pískoven je známý jez Pilař, k němuž si můžeme udělat krátký exkurz. Zde u Pilaře a v Hamru je několik možností letního občerstvení.
  • Zpět se vracíme jinou ale obdobně dlouhou trasou a jedeme opět krásnou třeboňskou zalesněnou přírodou, a míjíme řadu kouzelných rybníků a rybníčků. Také musíme překonat řeku  Lužnici (most po pěší a cykloturisty)  a Starou řeku (tato řeka má mělký brod, tak nám ani nemusí vadit, že můstek opodál je z bezpečnostních důvodů uzavřen).
  • V závěru cesty se napojíme na naučnou stezku Hradeček, která nás dovede opět do centra Třeboně. 

TIP: Fotoalbum z tohoto cyklovýletu 

Může se hodit:

  • Krytá odpočiště: u Barbory, u Žofinky (červené body na mapě)
  • Převýšení: min. 472 m.n.m., max. 525 m.n.m.

Pozn. Koupání v pískovně je na vlastní nebezpečí, ostatně jako asi všechna koupání v přírodě... Stejně tak dbejte osobní bezpečnosti na cyklotoulkách, a dejte pozor nejen na auta, ale také na ostatní cyklisty. Ne každý se chová podle desatera cykloturisty :-(. 

Mapa cyklostezky z Třeboně na Cepskou pískovnu

 

 

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Na Cepskou pískovnu za koupáním - cyklotrasa z Třeboně, id: 11834 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 8.08.2018
Autor: Marie Košinová