Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Naučná stezka Mikuláše Rutharda

Na Třeboňsku je nová stezka. Začíná v Chlumu u Třeboně a je určena pro cyklisty i pěší; je také velmi vhodná pro děti.

Naučná stezka Mikuláše Rutharda

Stezka začíná na hrázi rybníka Hejtman v Chlumu u Třeboně (naproti obchodnímu centru), vede mezi rybníky Nový a Starý Kanclíř, pokračuje kolem rybníku Starý Hospodář a končí před obcí Lutová. Celá stezka je dlouha asi 9 km.

IC Chlum u Třeboně (mimo sezónu v místní knihovně), nebo při otevírání od organizátorů si můžete vyzvednout průvodce Naučnou stezkou a zejména děti si mohou vyplnit cestou otázky, ke kterým najdou klíč na tabulích stezky.

Realizaci stezky podpořil Jihočeský kraj a městys Chlum u Třeboně.

Naučná stezka M. Rutharda

Pozvánka k sólo i rodinnému výletu na otevření naučné stezky
Otevření stezky v sobotu 31. března 2012
Setkání pro cyklisty je ve 14:00 hodin u první tabule stezky na hrázi rybníka Hejtman v Chlumu u Třeboně (naproti obchodnímu centru), pěší se mohou přidat v 15:00 hodin u druhé tabule stezky na křižovatce turistických cest mezi rybníky Nový Hospodář a Žofinka (cca 4 km do Lutové).

Komentáře
Celkem 3 komentáře, poslední přidán 08.08. 2012 09:04

Jaroslav Mašín 30.03. 2012 13:00 Odpovědět
Zdravím, stezka super, akorát to počasí nám snad bude přát.
Olga Dašková 07.08. 2012 19:29 Odpovědět
Na tuto stezku se velmi těším! Vůbec Třeboňsko je můj stálý sen. Mám o něm mnoho knížek a také obrazových publikací. Jedna z nejkrásnějších je Třeboňsko v obrazech od Petra Ettlera a Jana Nouzy. Tolik krásy v jedné knize!
Nejraději bych si jejich obraze vyzdobila svůj byt! Některé si dám aspoň na chatu, i když tam mám přírodních obrazů dost. Miluji totiž stromy a těch mám u nás dost. Olga Zemanová- Dašková . Praha 4
Marie Košinová 08.08. 2012 09:04 Odpovědět
Dobrý den,
děkujeme za komentář a připomínáme, že do 21. srpna 2012 je v zámecké galerii prodejní výstava obrazů Petra Ettlera. Na místě lze zakupit i zmíněnou knihu Třeboňsko, a od stejných autorů i obdobnou knihu Lomnicko.

Konec výpisu článku Naučná stezka Mikuláše Rutharda, id: 8041 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 28.03.2012