Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Naučná stezka Veselské pískovny

Veselské pískovny jsou vyhledávaným místem koupání, ale je to krásný kout CHKO Třeboňsko. Pěším turistům je určena Naučná stezka

Veselské pískovny


V Chráněné krajinné oblasti a Biosférické rezervaci Třeboňsko se rozprotírá na 240 ha mezi městem Veselí nad Lužnicí a obcemi Horusice a Vlkov území Veselských pískoven. Pět oddělených štěrkových jezer vzniklo po těžbě štěrkopísku v letech 1952 až 1986.

Naučná stezka Veselské pískovny je 7 km dlouhý okruh vybavený 14 informačními tabulemi, které jsou rozmístěny na březích dvou jezer. Tabule seznamují s historií krajiny a okolních obcí a hlavně s přírodou v oblasti štěrkových jezer. Informace na tabulích jsou v českém, německém a anglickém jazyce.
Jedna ze zastávek (zastávka č. 7) nás seznámí s rezervací Pískový přesyp.

Začátek i konec trasy: Veselí nad Lužnicí, parkoviště u pískoven, směr Vlkov.

Galerie
rozbalit galerii
Mapa
sbalit mapu
Komentáře
Celkem 3 komentáře, poslední přidán 31.08. 2018 10:30

monika 22.04. 2010 09:37 Odpovědět
Ahoj,Veselské pískovny,ještě ted se s kamarádkou červenáme :-))
spolu s dětmi v kočárku procházíme po stezce a nestačíme koukat,ne na krásné okolí ale !!! pány a chlapce :-)) JAK JE BŮH STVOŘIL!!!
,pokud zmerčí nevěřící turistky hned vstanou a krouží kolem Vás,
dcera v kočárku ,páni před ní- v urovni očí měla akorát hm hm…
no jinak super zas na to budeme celý život vzpomínat tolik jsem se nezasmála ani nepamatuji !
vřele doporučuji nezadaným,tam hned víte na čem budete!!!
Petra 18.07. 2011 14:18 Odpovědět
Musím dát paní Monice za pravdu… Na pískovny se již několik let jezdíme koupat, je tu krásně, dlouho čistá voda, písčité pláže, paráda. Pokud ale zabrousíte do méně frekventovaných míst, počítejte s neoděnými plavci, je to tu vcelku běžné, zákoutí v rákosí jsou plná zamilovaných párů oddávajících se jen sobě… Nestačili jsme s manželem koukat při procházce kolem jezera. Jinak návštěvu pískoven vřele doporučuji!
Michaela 31.08. 2018 10:30 Odpovědět
Včera jsme navštívili naučnou stezku Veselské pískovny a procházka to byla fajn. Myslím, že i s kočárkem se to dá (i když někde je cestička hodně úzká, ale nic co by kočárek nezvládl). Šli jsme se psem a trochu nás mrzelo, že všude je psáno Zákaz koupání psů, ale nikde jsme se nedočetli proč. Tak jsme jen prošli stezku a na koupání nedošlo. Měli jsme zataženo a celkem zimu, tak možná proto ani na ty nudisty (jak píše paní pode mnou) nedošlo :D. Ale procházka fajn!

Konec výpisu článku Naučná stezka Veselské pískovny, id: 5763 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 23.05.2008
Autor: Marie Košinová