Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Objevy z Okolo Třeboně 2012 zahrají v Č. rozhlase

Festival Okolo Třeboně, na jehož 21. ročníku zazářili Václav Neckář, Michal Pavlíček nebo Michal Viewegh, podporuje systematicky objevy a talenty. Patří k tomu i koncert Ozvěny Houpacího koně, který se uskuteční 21. listopadu 2012 v Českém rozhlase České Budějovice. Představí se zde jihočeské formace Epy de Mye, Duo Chance a pražští Bezefšeho.

Vstup na koncert bude zdarma.

Pořadatelé k akci vydali následující tiskovou zprávu:

Objevy Festivalu Okolo Třeboně si zahrají v Českém rozhlase

Objevům dává festival Okolo Třeboně každoročně prostor na soutěžní scéně Houpací kůň, kterou prošli například Jananas, Žofie Kabelková či zmíněná Epy de Mye. Vítězové dostávají od festivalu řadu bonusů a živý koncert v Českém rozhlase České Budějovice patří k těm nejvýznamnějším. Koncert se odehraje ve studiovém sále, je přístupný zdarma a záznam se bude vysílat na regionálních stanicích ČRo během Vánoc.

„Český rozhlas České Budějovice je naším důležitým partnerem. Pomáhá festivalu a kapelám již řadu let, živě přenáší i to nejlepší z Okolo Třeboně. Jeho podpora je pro nás velmi důležitá,“ řekl ředitel festivalu Okolo Třeboně Pavel Barnáš. Scénu Houpací kůň podporují i další partneři, například hudebniny Voříšek a spřátelené festivaly i kluby jako Musicfest Přeštěnice, Lodenica, Dada klub Kasper v Jindřichově Hradci, klub Malostranská beseda nebo server Folktime.cz.

Podzimní koncert v rozhlase začne v 19 hodin. Hned dvojí zastoupení budou mít Jihočeši. Představí se českobudějovická beat folková Epy de Mye v čele s Janem Přesličkou. Ta má nejblíže k poprocku, letos posbírala řadu úspěchů v soutěžích a její album Maso! bodovalo v cenách Anděl. Druhým zástupcem Jihočechů je Duo Chance z Veselí nad Lužnicí. To tvoří zpěvačka Lenka Martinů a kytarista Jiří Toman. Ti letos soutěž Houpací kůň vyhráli a jako bonus již získali například koncert po boků bratří Nedvědů. „Hrálo se nám skvěle, i vzhledem k tomu, že na Nedvědy přišlo asi tisíc lidí. Byla to moc příjemná odměna za naše vítězství. Festival Okolo Třeboně je pro nás zajímavý hlavně v tom, že mladé začínající kapely si mohou vysoutěžit hraní na hlavním pódiu,“ řekl Jiří Toman z Dua Chance.

Třetím účinkujícím na koncertě v rozhlase bude pražská skupina Bezefšeho, v jejíž hudbě se potkává funk, šanson, folk, rock i swing. Na hraní v jižních Čechách se již skupina těší. „Nehrajeme zde často, takže je to pro nás o to příjemnější, a bonusem je, že rozhlas koncert natočí, což je pro kapelu vždy hodně podstatné. Okolo Třeboně vnímáme jako jeden z velkých festivalů, je pro nás důležité se tam dostat, letos jsme zkusili soutěž a vyšlo to. Doufáme, že se tam ještě někdy vrátíme,“ řekl kapelník skupiny Bezefšeho Michal Miklánek.

V Českém rozhlase České Budějovice se talentované kapely představí naživo již potřetí. Hudební redaktor ČRo České Budějovice Jiří Kasal říká, že je to samo o sobě symbolické, v duchu hesla Do třetice všeho dobrého. „Letos má koncert velmi příjemný akcent, protože bude z větší části jihočeský. Přehlídka Okolo Třeboně je pro nás zajímavá v několika směrech – svého druhu je největší, je multižánrová, územně jihočeská. Z toho všeho pramení náš zájem, plus máme velmi dobrou zkušenost s pořadateli,“ popsal Jiří Kasal.

Tímto koncertem zároveň startuje další ročník soutěžní scény Houpací kůň. Kapely, které uspějí, dostanou možnost zahrát si na různých dalších festivalech, v klubech a objeví se i v rozhlase. Uzávěrka přihlášek do Houpacího koně je 31. března 2013. Více informací obsahuje web OkoloTřeboně.cz. Tam začne 1. prosince, jako již tradičně, předprodej vstupenek na příští ročník festivalu Okolo Třeboně 2013, přičemž do konce letošního roku budou vstupenky nejlevnější. Termín festivalu je již léta jasný, podle sloganu Prázdniny začínají v Třeboni: 28. – 30. června 2013. Na webu si mohou lidé objednat již nyní jako vánoční dárek také tričko s festivalovými motivy.

Více informací:
Pavel Barnáš, Ředitel a hlavní dramaturg festivalu
e-mail: info@okolotrebone.cz
GSM: 603 262 759
http://www.okolotrebone.cz/

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Objevy z Okolo Třeboně 2012 zahrají v Č. rozhlase, id: 8414 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 15.11.2012