Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Oxygenoterapie

Procedura oxygenoterapie jako léčebná metoda je vlastně kyslíková terapie, spočívající v inhalování kyslíku v mnohonásobně vyšší koncentraci než je ve vzduchu. Délka trvání je zhruba 60 minut.

Popis oxygenoterapie

Terapie spočívá ve vdechování zvlhčeného koncentrovaného kyslíku pomocí individuálního inhalátoru. V průběhu procedury se podávají směsi minerálů a vitamínů, a to ve formě tablety; je to multivitamín, působící i jako silný antioxidant. V průběhu procedury se podává i voda na pití, neboť kyslík vysušuje sliznici a klient tak může mít nepříjemný pocit sucha v ústech.

Účinky oxygenoterapie

Při proceduře dochází k okysličování i okrajových částí těla, tj. dolních a horních končetin, a mozku. Význam vdechování kyslíku v několikanásobně vyšší koncentraci spočívá ve zpomalení procesu stárnutí, působí příznivě na psychiku, posiluje imunitní systém při infekcích a obecně zlepšuje energetický stav organismu.

Oxygenoterapie se indikuje při onemocnění srdce, oběhového a dýchacího systému, celkově ke zlepšení prokrvení a proti únavě.

Jako relaxační procedura přispívá k celkové regeneraci, ke snížení únavy a psychickému uvolnění. Má příznivý a omlazující vliv na pokožku.

Procedura oxygenoterapie je dostupná v třeboňských lázních Aurora a to i jako samostatně prodejná procedura.

Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 25.06. 2010 20:15

Horáková 25.06. 2010 20:15 Odpovědět
Dobrý den,měla bych zájem o oxygenotera­pii.Jsem diabetik,zajímá mě i cena. Děkuji Vám za odpověď.

Konec výpisu článku Oxygenoterapie, id: 6901 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 12.04.2010
Autor: Marie Košinová