Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Pat a Mat na Anifilmu 06

Pat a MatMezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 06 v Třeboni od 5. do 10. května 2015 představí opět mnoho novinek, ale také nabídne klasiku. Mezi ni bezesporu patří animovaná dvojice nezručných kutilů Pat a Mat.

Seriáloví hrdinové Pat a Mat

Pat a Mat, a později A je to! je československý animovaný seriál o dvou nezručných kutilech, který byl vytvořen režisérem Lubomírem Benešem a karikaturistou Vladimírem Jiránkem.

První pilotní epizoda se jmenovala Kuťáci a je z roku 1976. Od té doby byly natočeny pod názvem A je to! desítky pokračování a na práci se vystřídalo několik režisérů. Dnes na seriálu pracuje režisér Marek Beneš. V roce 2003 a 2004 kutily natáčela režisérka Vlasta Pospíšilová. A právě tato první dáma české animace bude hostem letošního třeboňského festivalu a u příležitosti svého významného jubilela obdrží na Anifilmu 06 Cenu za životní dílo.

A je to!

V seriálu vystupují dvě postavy nerozluční přátelé Pat a Mat, které se vždy snaží vyřešit nějaký problém. Přestože nad problémem přemýšlí a chtějí jej řešit co nejlépe, používají obvykle nevhodné nástroje a nešťastné postupy, což vede k ještě větším problémům.

Závěrem každého dílu dvojice problém vždy vyřeší, ale je to naprosto nejneefektivnějším způsobem. Každý díl tedy končí happy endem, který si nezapomenou pochválil i samotní Pat a Mat, a to pozdravem, který je typickým gestem seriálu: potřesou si rukama a pak současně udělají rázné gesto s loktem ohnutým do pravého úhlu. A je to!

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Pat a Mat na Anifilmu 06, id: 9776 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 16.02.2015