Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble - MHF TN 2016

Pozvánka do Třeboně v pátek 8. července 2016  na koncert 13. ročníku Mezinárodního festivalu Třeboňská nocturna.

Koncert Pavla Šporcla na nádvoří městského úřadu

Na koncertě vystoupí:

  • Pavel Šporcl
  • Gipsy Way Ensemble

Program:

  • J. Brahms, J. Hubay, A. Chačaturjan, A. Piazzolla ad.

Vstupenky:

  • Vstupenky jsou v předprodeji u tradičních prodejců.
  • Jako mediální partner této velké hudební slavnosti nabízíme vstupenky k prodeji i zde v našem E-shopu

Pavel Šporcl - pár slov

Pavel Šporcl vystudoval Pražskou konzervatoř a Hudební fakultu AMU v Praze u prof. V. Snítila. V letech 1991–96 studoval v USA pod vedením D. DeLay, I. Perlmana, M. Kawasakiho a E. Schmiedera. Za dobu své kariéry spolupracoval s mnoha významnými orchestry (mj. Česká filharmonie, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, National Orchestra de France, Královská liverpoolská filharmonie, Staatskapelle Weimar, RTE National Symphony Orchestra Dublin ad.), a renomovanými dirigenty (V. Ashkenazy, L. Pešek, J. Bělohlávek, V. Fedosejev, Y. P. Tortelier, J. J. Kantorow, P. Altrichter ad.). Slyšeli jej posluchači v proslulých koncertních síních včetně Suntory Hall v Tokiu, Alte Oper ve Frankfurtu, Walt Disney Concert Hall v Los Angeles či Čajkovského sálu v Moskvě, i na prestižních festivalech, mj. Salzburger Festspiele, Pražské jaro či La Folle Journée Nantes. V únoru 2016 debutoval v Carnegie Hall v New Yorku.

Vedle klasické hudby se věnuje i jiným žánrům; natočil pop-crossoverové album Sporcelain (2012), spolupracoval např. s K. Gottem, E. Pilarovou, V. Dykem, E. Farnou či kapelami Kryštof, Olympic, Hradišťan. S kapelou Romano Stilo odehrál přes 250 vystoupení, mj. i v Číně.

V současné době vyučuje na HAMU v Praze, každoročně také působí na hudebních kurzech pro mládež. Mimoto se věnuje i skladatelské činnosti. Za skladbu „Bohemian nostalgia“ získal v roce 2015 cenu OSA v oblasti klasické hudby. Pavel Šporcl je patronem SOS dětských vesniček, Centra pěstounských rodin a nadace Apla. Od roku 2016 je uměleckým ředitelem festivalu Kocianovo houslové Ústí.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble - MHF TN 2016, id: 10667 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 6.06.2016
Autor: Marie Košinová