Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Perličková koupel

Perličková koupel patří mezi lázeňské vodoléčebné procedury. Někdy se také této proceduře říká bublinková koupel. Využívá se jak k léčebným účelům, tak také jako relaxační procedura.

Charakteristika perličkové koupele

Perličková koupel využívá speciálního zařízení, které po vložení do vany a jejím napuštění vytváří ve vodě perličky vzduchu s masážním efektem. Právě kvůli bublinkám, které vodou prostupují a masírují tělo, se někdy tato koupel označuje jako bublinková koupel či bublinková masáž.

Perličková koupel vznikne, když se do klasické vanové koupele s teplotou zhruba 37 °C vloží perličkový rošt (neboli matrace), do kterého je nainstalován přívod stlačeného vzduchu propojovacími hadicemi přes kompresor. Vany užívané v třeboňských lázních mají přívod stlačeného vzduchu zabudován již v samotné konstrukci vany.

Koupel trvá 15 až 20 minut, následuje relaxace v suchém zábalu.

Účinky perličkové koupele

Vzhledem k menšímu množství vháněného vzduchu se v perličkové koupeli na rozdíl od vířivých lázní minimalizují mechanické účinky vody ve smyslu vibrací, léčebně je využíváno spíše jemné povrchové dráždění s následným zklidněním a celkovou relaxací.

Perličková koupel se indikuje při nejrůznějších degenerativních onemocnění, u nespavosti či bolestech hlavy.

Relaxační perličková koupel v lázních Třeboň

V třeboňských lázních patří perličkové koupele také do nabídky volně prodejných procedur. Klientovi poskytne příjemnou relaxaci po náročném dni. Pomůže při odbourání stresu, bolestech kloubů, páteře, regeneraci svalstva, poruchách spánku, zlepší krevní oběh. Má příznivý vliv i na celulitidu a posiluje celkovou obranyschopnos­t těla.

Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 19.01. 2015 19:48

Vladimir 19.01. 2015 19:48 Odpovědět
dobry den,
Prosim o sdeleni, co to je perlickova lazen. Jedna se o drobne bublinky? Dekuji.

Konec výpisu článku Perličková koupel, id: 6904 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 13.04.2010
Autor: Marie Košinová