Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Pivovar Jílovice

Při svých toulkách na kole Třeboňskou krajinou zavítejte také do obce Jílovice, kde jste zváni na návštěvu místního jílovického minipivovaru.

Pivovar Jílovice - Pivo z Novohradského podhůří

Pivovar byl otevřen v červenci 2015. Byl vybudován v prostorách bývalé stáje klasického Jihočeského statku. Pivovar je rozdělen izolovanou přepážkou na dvě části. V první části je varna s příslušenstvím, ve druhé je pak spilka a ležácký sklep. Všechno technolovgické zařízení je v nerezové potravinářské oceli. 

Pivovar připravuje světlé výčepní, světlý ležák a polotmavý speciál. Všechna piva jsou nefiltrovaná a vyráběná tradičními českými postupy.

Již během prvního roku pivovar získal několik ocenění v Čechách i v zahraničí, z nichž nejvýznamnější je Zlatá pivní pečeť 2016.

Při návštěvě pivovaru si můžete pivovar prohlédnout; k dispozici je tzv. obrázková prohlídka pivovaru. Samozřejmostí je i možnost zakoupit si pivo na místě u Prodejního okénka. Pivo z Jílovic můžete dostat i v několik smluvních restauracích v okolí, a samozřejmostí je stánek na obecních slavnostech.

V pivovaru se také nabízí možnost jízdy na koních a výuku v jezdeckém klubu. 
 

Kontakt, adresa:

  • Pivovar Jílovice
  • Jan Wünsch
  • Jílovice 147, 373 32 Jílovice
  • Tel: 602 233 265
Galerie
rozbalit galerii
Mapa
sbalit mapu
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Pivovar Jílovice, id: 11029 , rubrika: Třeboňsko
Kategorie: , zveřejněn: 10.03.2017
Autor: Marie Košinová