Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Plaveckou sezonu v Třeboni uzavřou dva koncerty a slavnost retroplavek

Festival Okolo Třeboně  - jeden z nejstarších multižánrových festivalů v Česku - se rozloučí s létem v Třeboni o víkendu 8. až 10. září 2017. Pořadatelé k tomuto eventu vydali tiskovou zprávu, kterou nabízíme v plném znění:

Plaveckou sezonu v Třeboni uzavřou dva koncerty a slavnost retroplavek

Třeboň 4. 9.

Třídenní akce nazvaná Zavírání plavecké sezony, kterou se Třeboň rozloučí s létem, se odehraje od pátku 8. do neděle 10. září na třech místech u rybníka Svět. Je to už pátý ročník oblíbené slavnosti, která spojuje hudbu a zábavu – vždy začne koncerty a skončí setkáním příznivců pruhovaných plavek.

Tentokrát zahájí program Prague Cello Quartet, tedy čtyři mladí violoncellisté, kteří ve Schwarzenberské hrobce představí v pátek od 19 hodin výběr toho nejlepšího z klasické hudby i melodie známé z filmů apod., to vše s humorem a originálními nápady. „Už v Třeboni před časem hráli při Noci kostelů a měli velký úspěch – jsou to skvělí muzikanti a navíc dokážou hrát vážnou hudbu tak, aby se diváci i pobavili a potěšili nejen sluch, ale i zrak,“ říká violoncellista Symfonického orchestru Českého rozhlasu Pavel Barnáš, který kromě festivalu Okolo Třeboně pořádá v Třeboni i další koncerty během celého roku.

Zavírání plavecké sezony patří k nejoblíbenějším díky své pohodové atmosféře, kterou v sobotu umocní Patrola Šlapeto na pódiu postaveném na městské pláži u rybníka Svět. Muzikanti pobaví publikum autentickou interpretací hospodských písní z minulého století, které dnes již zlidověly – pocházejí hlavně z repertoáru génia české písničky Karla Hašlera.

V neděli vyvrcholí třídenní program veselou Slavností pruhovaných plavek, která začne od 14 hodin na městské pláži rybníka Svět. Zahraje skupina Pánská šatna a členové Spolku přátel pruhovaných plavek předvedou svá úctyhodná těla oděná do koupacích retromodelů. Tato podívaná bývá nejnapínavější ve chvíli, kdy postupně jeden po druhém vstupují na váhu, která sčítá počet jejich kilogramů – a mnozí již netrpělivě čekají, zda tento prestižní spolek zaznamená další kila navíc, což by mu přineslo žádoucí váženost.

Ke Spolku přátel pruhovaných plavek se mohou přidat zájemci i na místě, buďto již rovnou v tomto oblečení přijdou, anebo si úbor koupí na pláži. Nostalgickou atmosféru Rozmarného léta navodí od 18 hodin setkání na pláži Ostende s muzikou v podání Los Alimentos a šancí sledovat západ slunce, který odtud bývá velmi krásný. Bude to samozřejmě i příležitost, jak se začít těšit na příští léto – a zatím si naplánovat další koncerty, abychom to mezidobí přežili co nejsnáze. 

Na Zavírání plavecké sezony jste všichni srdečně zváni!

Další akce:

  • 9. 11. od 19 hodin koncert písničkáře Ivo Jahelky a kapely Isara, která při festivalu Okolo Třeboně vyhrála letošní ročník soutěže Houpací kůň (studiový sál Českého rozhlasu České Budějovice)
  • 13. 12. od 19 hodin koncert Radůzy s kapelou (Divadlo J. K. Tyla / Třeboň)
Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Plaveckou sezonu v Třeboni uzavřou dva koncerty a slavnost retroplavek , id: 11300 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 5.09.2017
Autor: Marie Košinová