Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Podvodní masáž

Podvodní masáž patří mezi lázeňské procedury – masáže; v tomto případě se však masáž provádí ve vodním prostředí. Spojuje se v ní účinek celkové tepelné koupele a masáže.

Popis podvodní masáže

Klient leží ve speciální velké vaně, s teplotou vody 35–37 °C a fyzioterapeut masíruje jeho tělo proudem vody, vycházejícím pod tlakem z trysky masážní hadice. Krouživými pohyby se masírují především končetiny a páteř. Intenzitu masáže lze regulovat změnou vzdálenosti ústí trysky od těla a úhlu dopadu vodního paprsku. Po masáži následuje relaxace v suchém zábalu, kdy dochází k uvolnění svalů a k pocitu příjemné mírné osvěžující únavy.

Účinky podvodní masáže

Komplexní účinek podvodní masáže díky kombinaci tepla, koupele, masáže a pohybu ve vodním prostředí zajišťuje svalové uvolnění, prokrvení kůže a podkoží, stimulaci lymfatického systému, zlepšení kloubní pohyblivosti a zároveň zmírnění bolesti pohybového systému.

Účinek je tak především relaxační pro svalstvo a klouby. Léčebně se indikuje u poúrazových stavů a otoků. Procedura je vhodná u chronických zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře, poruch prokrvení, k tlumení bolestí a psychické relaxaci.

Podvodní masáž je procedura, která je velmi oblíbená, a proto je v obou lázeňských domech v Třeboni zařazena mezi volně prodejné odpolední procedury.

Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 29.08. 2018 08:54

Jana F. 29.08. 2018 08:54 Odpovědět
Dobrý den,

měli bychom s přítelem velký zájem o podvodní masáž, ev. o rašelinu (máme výbornou zkušenost s nahříváním bolavých svalů rašelinou na lůžku). Jak dlouho dopředu je třeba se objednat, ev. jaká je cenová relace těchto procedur ?

Děkuji, Jana F.

Konec výpisu článku Podvodní masáž, id: 6894 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 12.04.2010
Autor: Marie Košinová