Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Postřižiny - divadlo v pivovaru

Pozvánka na divadlo Postřižiny, které bude 6. a 7. srpna 2010 od 20:00 hodin na pivovarském nádvoří.

Bohumil Hrabal: POSTŘIŽINY

Hrají a zpívají: Pavel Landovský, Jan Rosák, Petr Jančařík, Pavel Vítek, Karel Bláha, Jan Matěj Rak, Petr Bendl, Jiří Oberfalzer a další

Postřižiny jsou původním muzikálem autorů Miloslava Frýdla (scénář) a Jana Martínka (hudba) vytvořeným na motivy známé předlohy Bohumila Hrabala. Jde o unikátní projekt, který na jednu scénu svedl amatéry i profesionály – Jana Rosáka, Petra Jančaříka, Pavla Vítka, Pavla Landovského, Karla Bláhu i Jana Matěje Raka s ochotníky, kteří jsou doma v kraji kolem dolní Berounky, starosty několika poberounských obcí, senátora Jiřího Oberfalzera a dokonce i bývalého středočeského hejtmana, resp. ministra Petra Bendla. Na jevišti se kromě lidí objevují koně, kráva, stařičký náklaďáček, motocykl z 20. let minulého století a třeba i více než sto let stará hasičská stříkačka.

Diváci se mohou těšit na koupel Maryšky a paní hostinské v pivovarském sudu, skok pana De Giorgiho z pivovarského komína, na zabijačkové pochoutky i postřižinské pivo. Vše zdobí původní hudba a odvážné pěvecké výkony.

Představení bude umocněno unikátním prostředím historického nádvoří Pivovaru Bohemia Regent v Třeboni.

Představení je v rámci Třeboňského divadelního festivalu 2010.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Postřižiny - divadlo v pivovaru, id: 6971 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 20.04.2010