Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Postřížiny - TDF 2014

Postřižiny 2014Ve dnech 3. a 4. července 2014 jste v rámci 10. ročníku Třeboňského divadelního festivalu zváni na muzikál Postřižiny, který se tímto vrací po čtyřech letech do Třeboně.

Nenechte si jej ujít!

Muzikál Postřižiny

Původní muzikál na motivy Bohumila Hrabala, ve kterém hrají hlavní roli pivo a krásné vlasy paní Sládkové.

Svérázný soubor muzikál už několik uvádí s velkým úspěchem po celé republice. V Třeboni byly Postřižiny poprvé k vidění v roce 2010. I přes velkou nepřízeň počasí je na nádvoří místního pivovaru vidělo bezmála tisíc nadšených diváků. Letos, stejně jako tehdy, před začátkem představení návštěvníkům zahraje staropražská kapela Třehusk.

PostřižinyPostřižiny jsou původním muzikálem autorů Miloslava Frýdla (scénář) a Jana Martínka (hudba) vytvořeným na motivy známé předlohy Bohumila Hrabala. Jde o unikátní projekt, který na jednu scénu svedl profesionály i amatéry, již jsou doma v kraji kolem hradu Karlštejna, tj. v dolním Poberouní. Kromě nich v představení účinkují hasiči, živá zvířata, stoletá hasičská stříkačka, starý motocykl atd.

Diváci se mohou těšit na koupel spoře oděné Maryšky a paní hostinské v pivovarském sudu, skok pana De Giorgiho z pivovarského komína, na léčbu pomocí zázračných fulguračních proudů, zabijačkové pochoutky i výborné pivo. Vše zdobí původní hudba a odvážné pěvecké výkony.

Hrají a zpívají:

  • Pavel Vítek, Jan Rosák, Jiří Petříš, Pavla Švédová, Karel Král, Petr Kaplan, Petr Bendl, Petra Bendlová a další

Představení bude od 20:30 hodin na nádvoří Pivovaru Bohemia Regent.

Uvedení Postřižin se stane jedním z příspěvků k roku Bohumila Hrabala, spisovatele, od jehož narození uplynulo 28. března 2014 100 let. Představení se koná pod záštitou starostky města Třeboně Terezie Jenisové.

Cena vstupenky 290 Kč.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Postřížiny - TDF 2014, id: 9260 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 9.06.2014