Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Pozvánka na Lomnický kostelní sbor KOS

Kostelní sbor z Lomnice nad LužnicíLomnický kostelní sbor vznikl v roce 2003 sdružením nadšených zpěváků a hudebníků všech generací. V současné době má 16 členů nejen z Lomnice, ale též z Třeboně, Tábora a Českých Budějovic. Zpívá současné křesťanské písně při mších svatých v Lomnici, Lužnici, Majdaleně, Třeboni a dalších blízkých a vzdálenějších obcích, pořádá příležitostné koncerty, hraje na svatbách, při křtinách. Písně si doprovázíme na varhany či klavír, kytary, zobcové flétny, housle, bubínek a další rytmické nástroje.

Na koncerty zve za soubor Kateřina Orlová

Lomnice nad Lužnicí a její kostely

V jihočeském městě Lomnice nad Lužnicí jsou dva kostely. Kostel svatého Václava, původně hradní kaple, byl opraven zásluhou města před několika lety a slouží jako koncertní a výstavní síň.

Farní kostel svatého Jana Křtitele ze 14. století, později několikrát přestavovaný, je opravován postupně církví, v současné době duchovními správci ze Ševětína. V posledních letech bylo nutné zrekonstruovat strop a střechu, které hrozilo zřícením. Bez grantů, darů a příspěvků se takovéhle práce neobejdou. K tomuto úkolu přispěl i Kostelní sbor Kos řadou benefičních koncertů.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Pozvánka na Lomnický kostelní sbor KOS, id: 8534 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 7.10.2012