Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Princ Bajaja: Divadlo Víti Marčíka na TDF

Pozvánka do Třeboně na Třeboňský divadelní festival 2019, konkrétně na pohádku, která bude ve středu 24. července 2019 na zámeckém nádvoří.

Princ Bajaja: pohádka Divadla Víti Marčíka

Pohádky jsou pro děti, ale věřte, že zde si přijdou na své i dospělí diváci. Vít Marčík totiž v jednom představení umí oslovit malé i velké! Nevěříte?

Kdy a kde?

  • zámecké nádvoří, Třeboň
  • 24. 7. 2019
  • od 17.00 hodin
  • Divadlo Víti Marčíka

Kateřina Hořínková

  • Princ Jaroslav, známý pod jménem Bajaja, vyjel do světa doprovázen svým věrným koníčkem Šemíčkem v září roku 1995. Na své cestě za poznáním, že kdo miluje, má život věčný, projel celý svět (nebo alespoň celou naši zemi), zabloudil na nejeden (tuzemský i zahraniční) festival a z pražské přehlídky Dítě v Dlouhé si přivezl Cenu Vojty šálka (1999). „Plechové a kytarové asistentky“ zval na pódium jazykem českým, španělským, italským či Pavlovým (jenž laskavě překládal i do polštiny).

 Vladimír Zajíc 

  • Co píše o představení pan Vladimír Zajíc? Všechny inscenace Víti Marčíka jsou zážitkem, i když je vidíte třeba po desáté, a lze je doporučit bez ohledu na věk, neboť jde o výsostný kumšt, o silné, obrazné divadlo. Jeho poetika, to jak zachází s prostředky, jak odstupuje od situace, komentuje ji a nahlíží ze svého specifického úhlu, dokáže v divácích vyvolat prožitek přímé účasti v dění.
Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Princ Bajaja: Divadlo Víti Marčíka na TDF, id: 12220 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 21.03.2019
Autor: Marie Košinová