Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Rekreační středisko Fähnrichův mlýn

Ubytování ve velkokapacitním penzionu na polosamotě u Stráže n. N. s možností stravování. a všestranného využití volného času. Vhodné i pro cykloturisty.

Typ ubytování: Rekreační středisko
Kapacita ubytování: 25 a více
PSČ: 378 02
Email:
Nabídky: Volné Velikonoce | Volný prvomájový víkend | Volný druhý květnový víkend
Obec: Stráž nad Nežárkou
Ulice: U Fähnri­chů 90
Telefon: + 420 602 310 5­83, + 420 777 310 583
www: http://jizni-cechy-trebonsko.cz

Kontaktní osoba: Mgr. Jiří Hořejší

Ubytování na polosamotě u řeky Nežárky – Třeboňsko

Objekt bývalého mlýna se nachází v romantickém prostředí polosamoty na kraji lesa přímo u řeky Nežárky nedaleko Stráže nad Nežárkou. Ubytování  ve  Fähnrichově mlýně nabízí možnost všestranného využití volného času.

Nabídka ubytování:

 • dvoupatrový Fähnrichův mlýn nabízí ubytování ve dvaceti dvou až čtyřlůžkových pokojích
 • každý pokoj má WC a koupelnu
 • větší část penzionu je nově zrekonstruována a vybavena
 • pro rodiny jsou v nabídce tři apartmány s kuchyní a lednicí
 • celkem k dispozici 55 lůžek

Dále v nabídce:

 • stravování v útulné restauraci – jídelně v přízemí penzionu
 • společenská místnost s televizí, videem a stolním tenisem
 • zdarma úschovna kol
 • bezplatné parkování přímo u penzionu
 • možnost postavit stany na soukromém pozemku
 • možnost pořádat rodinné oslavy, svatby, podnikové školení

V areálu objektu je hostům dále k dispozici:

 • sportoviště s udržovanou plochou na míčové hry
 • kánoe pro vodní turistiku
 • dětské hřiště s houpačkou a pískovištěm
 • venkovní restaurace Bumbálka s pivnicí
 • venkovní gril (v sezóně každou sobotu grilování)
 • ohniště
 • Rybolov v řece a okolních rybnících je rájem pro rybáře.
 • V objektu je malá elektrárna s Francisovou turbínou o výkonu 15 kW. Po dohodě možnost zdarma exkurze.
 • sudová vína z vinařství Lekavý z Dolních Bojanovic
 • nová horolezecká stěna
 • dvě dvoukánoe

Koupání: řeka Nežárka, rybník Svět – 13 km, pískovna – 10 minut chůze

Fähnrichův mlýn se nachází na pravém břehu řeky Nežárky. Příjezd po silnici č. 034 (E551). U benzinového čerpadla se odbočí k lesu a dále rovně přes železniční moct 50 m dolů k řece. Celková vzdálenost od hlavní příjezdové silnice pouhých 500 m.

Fotografie:

  Fähnrichův mlýn - pokoj Fähnrichův mlýn - pokoj Fähnrichův mlýn - koupelna Fähnrichův mlýn - koupelna
 
Fähnrichův mlýn  Fähnrichův mlýn - jídelna

Ceník:

 • ceny jsou smluvní dle dohody
 • velké slevy pro školy v přírodě
 • cena od 350 Kč
Komentáře
Celkem 9 komentářů, poslední přidán 23.08. 2014 10:31

Kamila Radová 01.10. 2009 11:41 Odpovědět
Děkuji za příjemně strávený víkend.nádherná krajina,příjemný pan majitel a počasí na jedničku přeji hezký den
Marie novotna 23.04. 2010 18:24 Odpovědět
Jo byla tu dobra dovolena hlavne kvalitni alkoholicke napoje
Zdeněk Hájovský 10.05. 2010 10:49 Odpovědět
Chtěl bych pochválit a poděkovat za bezchybný pobyt Mgr.Jiřímu Hořejšímu ve Fahnrichově mlýně u Stráže nad Nežárkou. Již v loňském roce školská rada ZŠ Klausova v Praze 13, zaslala Mgr. Hořejšímu poděkování za mimořádnou péči o děti na škole v přírodě v červnu 2009.
I v letošním roce opět osobně přispěl k perfektní atmosféře našeho výletu, i přesto, že počasí k nám bylo velmi nepříznivé. Jeho přístup je opravdu mimořádný, včetně takových „maličkostí“, jako jsou švédské stoly pro žáky, včetně druhých večeří.
Všem doporučuji, prosím, přijeďte se podívat a budete velmi mile překvapeni.
Ještě jednou, moc díky a těšíme se na další akci u Vás!!!
Mgr.Zdeněk Hájovský, třídní učitel
mischell 26.01. 2011 19:48 Odpovědět
moc se tam těším jedeme tam na školu v přírodě 23.5 2011 ...a je to dost drahý měli by ste to zlevnit!!těšim se na discošku a na kluky…
Blanka 28.05. 2013 20:35 Odpovědět
Místo je to opravdu pěkné. Na kola ideální.Jen by se pan majitel měl zamyslet nad cenami a trošku i změnit přístup. Myslím, že pak by se mu tam vracelo více hostů.
Mirka 08.08. 2013 23:09 Odpovědět
Ráda bych touto cestou poděkovala celému kolektivu penzionu,který se o nás staral, obzvlášť pak paní Hořejší,která každému pomohla, poradila a vše vyřešila ke spokojenosti všech.
Pokoje i koupelna voňavé a čisté, stejně i kuchyň,které se nedá nic vytknout. K dovršení pohody přispívá hospůdka Bumbálka, kde je příjemné posezení při výborném pivku a skvělém nakládaném hermelínu. My jsme tam strávili krátkou ale krásnou dovolenou a pokud zdraví dovolí i příští rok bychom tato místa navštívili a tentokrát na mnohem delší dobu. Mirka s rodinou.
Petr 30.07. 2014 14:37 Odpovědět
Dobrý den.
Promiňte mi tu troufalost,ale vzpomínky z mládí mě jednoho dne zavedli na místa kde jsme jako děti trávily podnikové dovolené s našimi rodiči z OSP Teplice.Při návštěvě vašeho areálu jsem samou krásou ani nedýchal.I když jsem se stavil jen na občerstvení a zavzpomínání,za­nechal ve mě tento zážitek velmi hluboký dojem.motivovalo mě to i ke zmínce v naší písničce o Stráži nad Nežárkou.Ještě jednou mnohokrát děkuji a moc,moc,moc všem doporučuji.
Petr Špacír Procházka
Vojta 06.08. 2014 19:23 Odpovědět
Dobrý den, toto místo jsme si vybrali pro svoji dovolenou, protože se nám líbilo místo a hlavně zázemí pro děti. Také se nám líbilo, že je v areálu hospůdka. Chtěli jsme po uspání dětí večer posedět a dát si třeba něco dobrého. Bohužel po příjezdu a ubytování jsme se dozvěděli, že hospůdka otevřená není. Ačkoliv bylo ubytování klidné, čisté, na pěkném místě, dětem i nám se líbilo, celkový dojem byl spíše trochu malým zklamáním. Všechno v celém objektu měla na starost jedna zaměstnankyně (trochu jsme ji litovali) a majitel se tam za celý týden ukázal pouze jednou. V místě kolovaly pověsti, že dříve to tam bylo super, žilo to tam, ale pravděpodobně přístupem majitele se pověst tohoto mlýna poněkud zhoršila. Nevím, co si máme myslet, ale celková atmosféra na nás příliš nezapůsobila, čekali jsme za ty peníze více.
Andrejsovi Reakce provozovatele na tento komentář: Červenec jsme měli velice špatně obsazený. Byly 2-3 snídaně a 2-3 večeře. Proto jsme museli provoz restaurace omezit. Dalším problémem jsou skupiny, které si vozí od brambůrků až po tvrdý alkohol vše vlastní. I když máme všude nápisy zákaz konzumace vlastních nápojů. Lidé to porušují. Pak nemůže fungovat hospůdka po delší dobu, protože si na sebe nevydělá žádný číšník. Proto je doba hospůdky omezená. Lidé si musí uvědomit, že hospůdka je služba zákazníkovi, ale zákazník by potom měl konzumovat nápoje z hospůdky a ne vlastní. Protože personál tam jen stojí a vytočí za hodinu 3 piva. Lidé buď chtějí hospůdku, tak by tam měli potom konzumovat, aby se uhradili alespoň náklady. Jinak musí být provoz omezen. Snažíme se, aby byli hosté spokojeni, proto máme hospůdku v době večeří a po večeřích otevřenou.
Jakub Baláš 23.08. 2014 10:31 Odpovědět
Fähnrichův mlýn. Letos první dovolená v Jižních Čechách a hned spokojenost. Ubytování, personál a pán Hořejší udělali maximum pro naši spokojenost. Klidné prostředí v přírodě a výlety po okolí na cyklo výlet v ideálních vzdálenostech. Mohu jen doporučit.

Konec výpisu článku Rekreační středisko Fähnrichův mlýn, id: 1045
Rubrika: Ubytování , kategorie:
Zveřejněn: 6.08.2015