Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Řemeslné a farmářské trhy 2013 Třeboň

Třeboň řemeslné trhyŘemeslné a farmářské trhy v Třeboni se těší velké popularitě, a proto si je při návštěvě Třeboňska nenechte ujít ani vy.

Trhy se konají na Masarykově náměstí, většinou v sobotu.

9:00 – 17:00 hodin

Kalendář trhů Třeboň 2013

Řemeslné a hospodářské trhy se konají buď jako samostatné akce nebo jako doprovodný program třeboňských slavností a festivalů.

Termíny trhů v roce 2013:

Trhy prosinec 2013
  • 7. 12. Adventní trh + Troubení z věže
  • 14. 12. Adventní trh trh v rámci projektu Města v rozletu

Nabídka třeboňských trhů:

  • Originální, krásné, chutné výrobky českých řemeslníků a farmářů: keramika, šperky, proutěné zboží, šály, textil, ruční tkaní, koření, sýry, uzeniny, dekorace, svíčky, koupelové soli, přírodní mýdla, dřevěné výrobky, perníčky, kraslice, pomlázky, jmelí, pásky a kožené zboží, květiny, byliny a kaktusy, kované předměty, vitráže, polštářky, chňapky, zástěry, ubrusy, háčkování, výrobky z pediku, léčivé masti, aj.
  • Občerstvení všeho druhu: gyros, halušky, voňavé uzené, chlazené i horké nápoje alko i nealko, palačinky, trdla, koláče a cukrovinky, pečivo, ořechy slané i sladké, burčák a medovina, česnek a sezónní zelenina, aj.

Trhy v Třeboni mají více než pětisetletou tradici. Ve Státním archívu je uložena listina, v níž 22. srpna 1480 král Vladislav II. na žádost Voka z Rožmberka povoluje městu Třeboň konat výroční trh svatého Filipa a Jakuba se sedmidenním trváním. Novodobé řemeslné trhy se konají v Třeboni už desítky let, premiérové farmářské trhy se v Třeboni odehrály v roce 2011, a setkaly se s velkým úspěchem.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Řemeslné a farmářské trhy 2013 Třeboň, id: 8591 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 20.06.2013