Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Rozeta - flétnový kvartet souboru Třeboňští pištci

Flétnový soubor Třeboňští pištci v Třeboni založili v r. 1974 manželé Milena a Václav Šimečkovi. Tento dnes již legendární soubor, kterým v průběhu trvání prošly desítky pištců, vydal řadu nosičů CD (možnost objednat si v našem E-shopu) a účinkoval na mnoha zajímavých místech v Česku i v cizině (za vše jmenujme v roce 2011 vystoupení ve Vatikánu).

Třeboňští pištci koncertují dodnes, ale protože jsou mnozí členové mimo Třeboň, a ani manželé Šimečkovi nemládnou, je jejich vystoupení stále větší vzácností. Přesto Třeboňští pištci pravidelně vystupují např. na festivalu Okolo Třeboně. Krásnou tradicí v Třeboni je také jejich každoroční velký Adventní koncert.

Soubor Rozeta

Rozeta je kvartet (dle nutnosti kvintet) souboru Třeboňští pištci. Skládá se ze čtyr (popř. z pěti) flétnistek, působících stále i  v TP. Soubor hraje repertoár "mateřských" Třeboňských pištců, samozřejmě s jistým omezením. Skladby pro soubor upravuje Mgr. Václav Šimeček.

Rozeta hrává na různých slavnostech, vernisážích, setkáních. V posledních letech je můžeme slyšet i na tradičních Rybářských slavnostech v Třeboni.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Rozeta - flétnový kvartet souboru Třeboňští pištci, id: 11842 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 14.08.2018
Autor: Marie Košinová