Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Rožmberské veselí v Třeboni

Dne 11. 6. 2016 jste zváni do Třeboně na velké oslavy 650 let vlády Rožmberků v Třeboni.

Rožmberské veselí - večerní historická slavnost na zámku

aneb zámecká slavnost s dobovým tancem, hudbou, vínem a ochutnávkou rožmberské kuchyně. 

 • sobota 11. června 2016
 • velké nádvoří třeboňského zámku
 • 18:00 - 22:00

Oslavy 650 let Třeboně Rožmberské jsou již v plném proudu. Doslova zlatým hřebem bude výjimečná akce v sobotu 11. června. Pod názvem Rožmberské veselí se skrývá večerní historická slavnost na hlavním zámeckém nádvoří. 

A jaký je program Rožmberského veselí ?

 • V podveřer projde centrem města kostýmovaný průvod, aby oznámil začátek zámecké slavnosti.
 • Na zámecké nádvoří, kde se můžete přenést do časů rožmberské renesance – uvidíte dvořany v krásných dobových oděvech, ukázky historických tanců, z nichž některé si budete moci sami vyzkoušet, a své umění vám předvedou i stateční šermíři.
 • Slavnou dobu posledních Rožmberků připomenou také alchymisté, kteří na Třeboni laborovali stejně pilně, jako u dvora Rudolfa II. Odvážíte se ochutnat některý z jejich elixírů nebo využít možnost věštby a nahlédnout do svého osudu? 

Nově přidána aktualita: Podrobný program slavností

 

Rožmberský rok a Rožmberské veselí 2016

Třeboň oslaví 650 let od příchodu Rožmberků

Do časů rožmberské renesance se vrátí druhou červnovou sobotu návštěvníci Rožmberského veselí. Uvidí dobové tance a šermířské souboje, zaposlouchají se do hudby, která na třeboňském panství kdysi zněla, alchymisté je zasvětí do tajemných kouzel, děti si vyzkouší historické hry. A kdo si připlatí, může ochutnat i rozmanité pokrmy rožmberské kuchyně.

Město Třeboň si v letošním roce připomíná významné výročí- 650 let od chvíle, kdy třeboňské panství získal rod pánů z Rožmberka. Za 250 let své vlády přeměnili Rožmberkové močálovitou krajinu v prosperující oblast, která je dodnes výjimečná svým přírodním a kulturním bohatstvím.  Dobu jejich panování lze nazvat „zlatým věkem Třeboňska“ a její odkaz nacházíme téměř na každém kroku.

K poctě rodu pánů z Růže připravil odbor kultury a cestovní ruchu města na letošní rok řadu kulturních akcí. Jednou z nejvýznamnějších je Rožmberské veselí 11. 6., renesanční zámecká slavnost s dobovou hudbou, tancem a ochutnávkou rožmberské kuchyně.

 • Pro rodiče s dětmi budou připraveny na nádvoří od 15:30  historické hry.
 • V 17:30 vyjde ze zámku slavnostní průvod rožmberských dvořanů, který oznámí začátek zámecké slavnosti.
 • Od 18. hodiny zažijí návštěvníci na velkém nádvoří časy rožmberské renesance s ukázkami dobových tanců, hudby i šermu. Slavnou dobu posledních Rožmberků připomenou také alchymisté, kteří na Třeboni laborovali stejně pilně jako u dvora Rudolfa II. Návštěvníci, kteří si koupí v předprodeji vstupné s ochutnávkou, zakusí rozmanitost jídel rožmberské kuchyně.
 • V 19 hodin pozve přítomné kronikář Václav Březan na procházku čtvrt stoletím vlády rodu Rožmberků na Třeboňsku. V komponovaném celovečerním programu se setkají nejen s Petrem Vokem, ale i s dalšími Rožmberky, budou svědky zajímavých a významných událostí jejich doby.
 • Program bude zakončen po 22 hodině ohňovým vystoupením.

Informace ke vstupenkám

 • Vstupenky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru Třeboně.
 • Základní vstupné (130 Kč) zahrnuje program na nádvoří; rozšířené vstupné (250 Kč) bude obsahovat i ochutnávky dobových jídel a nápojů.
 • Vstupné s ochutnávkou bude možné zakoupit pouze v předprodeji, který bude ukončen 6. června. To proto, aby zámecká kuchyně stihla připravit dostatečný počet pokrmů pro vzácné hosty.

Přijďte s námi oslavit odkaz Rožmberků, prožijete večer plný renesančních kratochvílí a setkání se slavnou historií rodu pánů z Růže. Nechte se unést ve víru Rožmberského veselí!

 

Akce se konají v rámci Třeboně Rožmberské

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Rožmberské veselí v Třeboni, id: 10457 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 1.02.2016
Autor: Marie Košinová