Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Ruční klasická (relaxační) masáž celková

Klasická ruční masáž odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu. Masáž je řada mechanických podnětů, které provádí masér rukou na těle pacienta za léčebným účelem. Tímto léčebným účelem je především uvolnění „ztuhlého“ svalstva na páteři a končetinách.

Při ruční masáži jako léčebné proceduře je velmi vhodné, když je načasovaná po některé z teploléčebných procedur (např. koupel), při které došlo k předehřátí svalstva.

K masáži se používají především nedráždivé emulze kombinované s teplou vodou a speciálními gely. Indikuje se prakticky u všech ¨onemocnění pohybového systému.

Celková masáž těla se nedoporučuje bezprostředně po jídle.

Účinky klasické masáže celkové

Klasická masáž celková přispívá k posílení zdraví i ke zvyšování celkové odolnosti. Má mnoho pozitivních účinků na organismus:

  • navozuje pocit úplné relaxace
  • odstraňuje stres, napětí a únavu
  • uvolňuje ztuhlé svalstvo
  • napomáhá k lepšímu prokrvení svalů
  • pomáhá při regeneraci po sportovním či pracovním výkonu
  • pozitivně ovlivňuje lymfatický systém
  • urychluje odplavování toxických látek
  • příznivě působí na poruchy spánku

Klasická masáž patří mezi velmi oblíbené procedury, proto byla zařazena (pod rozšířeným názvem relaxační) mezi odpolední procedury v obou třeboňských lázeňských domech. Celkový čas této procedury je 60 minut.

Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 13.05. 2015 08:42

Jiřina Fischerová 13.05. 2015 08:42 Odpovědět
Dobrý den,
koncem června mám zajištěné ubytování v penzionu Azalka. Ráda bych navštěvovala u Vás rehabilitace, konkrétně masáže a manžel po úrazu laser. Chtěla bych se zeptat zda je to možné, kolik stojí masáž celého těla a zda je u Vás lékař, který by určil, zda je laser pro manžela vhodný nebo ne a jaká je cena laseru. Moc děkuji za odpověď.
S pozdravem
J. Fischerová

Konec výpisu článku Ruční klasická (relaxační) masáž celková , id: 6907 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 13.04.2010
Autor: Marie Košinová