Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Rybník Hejtman

Rozloha: 82 ha

Založen: V 16. stol. Rybníkářem Mikulášem Ruthardem z Malešova

Rybník Hejtman leží přímo v turisticky atraktivním městečku Chlum u  Třeboně. 

Na tomto rybníce již několik let Rybářství Třeboň umožňuje rekreační rybaření. Kolem rybníka je několik kempů a vhodných míst pro rybaření. A právě i vzhledem k této členitosti břehů je rybník sportovními rybáři velmi vyhledáván, protože nabízí klidný a plnohodnotný rybolov. Ryby jsou na něm nasazovány průběžně po celý rok.

Množství zdejších kempů a dalších možností ubytování  předurčuje tuto lokalitu celkově k hojným návštěvám, a to hlavně za účelem letní rekreace.

Komentáře
Celkem 3 komentáře, poslední přidán 10.02. 2017 10:14

ivin 06.10. 2013 21:28 Odpovědět
vyskytuje se v něm Bochnatka americká a dost hojně.
Tatiana 09.02. 2017 13:55 Odpovědět
Dobrý deň viete mi niekto poradiť - manžel je rybár a chceli by sme stráviť dovolenku spolu s vnúčatami pri vode - vhodn=é ubytovanie aby manžel nemusel chodiť ďaleko prípadne či je možné bivakovať pri vode. Ďakujem vopred za vaše rady a doporučenia
administrátor 10.02. 2017 10:14 Odpovědět
Dobrý den, vážená paní Tatiano,
V CHKO Třeboňsko - tedy i u rybníku Hejtman - je ve volné přírodě zákaz bivakování. Doporučujeme ubytování v Chlumu u Třeboně, v soukromí nebo v kempech, a k rybníku docházet. Pověření k lovu ryb na udici zakoupíte na obvyklých prodejních místech. K ubytování doporučujeme navštívit náš katalog ubytování.

Konec výpisu článku Rybník Hejtman, id: 5329 , rubrika: Třeboňsko
Kategorie: , zveřejněn: 1.06.2005