Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Služby PS VB

Nebojte, nejedná se o návrat Pomocné Stráže Veřejné Bezpečnosti, které fungovaly za komunismu, ale o službu vodákům s názvem Předplatné Služeb Vodáckých Bonusů. Pod tímto zvláštním názvem se skrývá několik služeb, které by měly pomáhat vodákům nikdy nepromeškat sjízdnost řeky. Již se Vám jistě několikrát stalo, že jste až se zpožděním zjistili, kdy měl nějaký atraktivní potok vodu. Prostě jste prošvihli vyšší vodní stav, který výjimečně umožňuje sjíždět daný úsek. Nebo jste zrovna někde mimo dosah internetu a potřebujete si ověřit aktuální vodní stav? Nevíte limit? Oj, nepříjemný problém, který Vás může nahnat třeba do nesjízdné řeky. Na všechny tyto problémy si ví rady PS VB.


Jednotlivé služby PS VB:

  • zasílání SMS sjízdností – jedná se o službu, která zasílá SMS zprávy přímo na Váš mobil. Na webu si nejprve nastavíte, jaké úseky chcete dostávat do SMS zprávy. Na každém úseku si ještě můžete nastavit, že se Vám má posílat např. pouze tehdy, když je sjízdný nebo třeba jen v určitý den nebo pouze v určitém období. A aby toho nebylo málo, máte i možnost si nastavit, aby se Vám zaslala zpráva pouze tehdy, když je úsek x cm nad limitem. Samozřejmě, že proměnnou x si sami zvolíte. K čemu je to dobré? Když je velký nadstav, určitě mohou téci potoky v okolí zvolené řeky, na kterých není žádný vodočet. Například na Moravě v Raškově při stavu 140 budou téci přítoky Branná, Krupá … Tím si můžete několikanásobně zvýšit počet přímo sledovaných úsek, kterých je v současné době přes 90.
  • Wap stránka sjízdnosti – tato služba umožňuje prostřednictvím mobilního telefonu vybaveného a aktivovaného pro WAP službu zobrazení stránky o sjízdnosti na našich řekách. Měla by Vám ulehčit dohledání aktuálního vodního stavu, pokud jste někde náhodně a nemáte daný úsek vybraný SMS metodou. Po připojení na www.raft.cz se Vám zobrazí jednoduché menu: sjízdné, nesjízdné, bez stavu, hledat.
  • Předpověď vodních stavů – tato služba umožňuje na speciální web stránce tomu určené sledovat vývoj vodních stavů na 2 dny dopředu. Slouží jako orientační výhled např. na víkend, aby jste si dopředu mohli naplánovat sjezd řeky.
  • Statistika sjízdnosti – souhrn sjízdnosti danného úseku po měsících. Máte tak možnost plánovat případné sjezdy na ty termíny, kdy bude s největší pravděpodobností voda.
  • Vodácké mapy – speciální výřezy řek v elektronické silniční mapě, kde je kromě silnic, měst a dalších klasických údajů, ještě znázorněny říční kilometry, obtížnost v jednotlivých částech řeky, obvyklý začátek a konec atd.
  • Fotky jezů – postupně doplňované kilometráže řek o fotografie jezů s detailním popisem přenášení nebo splutí.


Seznam sledovaných řek použitelných v aplikacích PS VB je na adrese sjízdnosti na serveru www.raft.cz.

Službu si můžete objednat zde na stránkách www.raft.cz


Cena za roční (kalendářní) předplatné je 300Kč, ale můžete využít i zkrácených levnějších variant na 1 měsíc nebo 3 měsíce – ideální pro krátkodobé sjíždění řek.

 

Zdroj: www.raft.cz

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Služby PS VB, id: 5367 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 9.06.2005