Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Smržov

Smržov je malá vesnice ležící 10 km severozápadně od Třeboně a  2 km západně od města Lomnice nad Lužnicí, na západní hranici CHKO Třeboňsko. Smržov má prostornou náves, které dominuje dobře udržovaný návesní rybníček, a výklenková kaplička sv. Jána z 1. poloviny 18. století. Kolem jsou roztroušené zachovalé selské usedlosti s často bohatě zdobenými špýchary.

Historie Smržova je úzce spjata s historií města Lomnice, proto v minulosti také příslušela převážně k Třeboňskému panství. První písemná zmínka o Smržově je z roku 1367, tedy z roku kdy vznikl nedaleký rybník Dvořiště, který svou rozlohou  387 ha je 3. největším rybníkem Třeboňska.

Smržov a rybník Dvořiště je velmi vyhledávanou rekreační oblastí. Přes obec vede cyklistická stezka, která prochází krásnou třeboňskou krajinou po hrázích mnoha rybníků - samozřejmě včetně Dvořiště - a může nás dovést mj. do Lomnice nad Lužnicí i Třeboně.


Vznik: 1367
Rozloha: 1091 ha
Počet obyvatel: 125
Pošta: 379 01 Třeboň
Www: www.smrzov.eu

Nabídka ubytování ve Smržově

Chata u rybníka Dvořiště

Pěkná účelně zařízená chata na neoplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) v zalesněné chatové osadě jen 300 m od rybníka Dvořiště s možností...

Ubytování na chalupě Smržov

Jednoduše zařízená chalupa postavena již v roce 1841 na neoploceném pozemku (posezení, gril) nabízí pronájem v malé jihočeské obci nedaleko rybníka...

Chalupa ve Smržově

Ubytování v chalupě v obci Smržov nedaleko rybníka Dvořiště. Se zahradou, parkováním. Pro velmi nenáročné.

 

Zobrazit ubytování ve Smržově

Galerie
rozbalit galerii
Mapa
sbalit mapu

Konec výpisu článku Smržov, id: 10443 , rubrika: Třeboňsko
Kategorie: , zveřejněn: 25.01.2016
Autor: Marie Košinová