Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Světlo - výstava Noci kostelů

Křížová chodba TřeboňVýstavu fotografií na téma „světlo“ v rámci Noci kostelů 2015 připravili třebonští amatérští fotografové

Lenka Hajnová a Rostislav Procházka

Výstava je k vidění již od 15. května v křížové chodbě kostela Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni a oba autoři budou na výstavě přítomni v pátek 29. května 2015 v rámci Noci kostelů 2015.

Křižová chodba

Návštěvní hodiny:

  • ÚT-SO 15–18 hodin
  • Ne 8–12 hodin

Přijďte se podívat, dozvědět se jak a kde fotografie vznikaly a nasát magickou atmosféru v krásných prostorách křížové chodby.

Lenka Hajnová

Vystudovala jsem Konzervatoř v Českých Budějovicích v oboru Hra na kontrabas a Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích v oboru Obchodní podnikání. Profesně se zabývám přeshraniční kooperací podniků v rámci Evropského regionu Dunaj-Vltava ve společnosti Business Upper Austria v Linci.

Fotografování se věnuji od roku 2010 a to především proto, že mi to přináší radost. Pokud běháte v rozbahněném poli se stativem, nebo lezete po žebříku na věž kostela, či skoro fotoaparát namáčíte do špinavé louže a leháte si do trávy pod motýla, tak to není jen radost, ale i vášeň. Taková vášeň vám umožní přinést, zaznamenat a přiřadit každému místu řadu vzpomínek a pocitů, které vás obohatí. V současnosti fotografuji s Nikonem D90, baví mne abstrakce, příroda a makrofotografie. Jsem aktivním členem fotoklubu Lichtblicke/AT.

Kontakt: +420 728 401 639, lephotoska(at)gma­il.com

Rostislav Procházka

Svoje studia jsem šťastně ukončil v Brně na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě jako krajinný inženýr. Dnes mě můžete potkat na Městském úřadu v Třeboni na odboru životního prostředí.

První krůčky ve fotografii jsem dělal ještě postaru – analogicky – s ruskou zrcadlovkou. Digitální éru jsem započal s kompaktem, ale již tehdy jsem věděl, že další fotoaparát musí být prostě zrcadlovka. Vždy mě bavilo vyrážet na toulky přírodou s fotoaparátem. Skoro pokaždé se dá natrefit na zajímavý pohled, moment či detail. Chodíval jsem na schůzky třeboňského fotoklubu Sáňky na blesk, ale poslední tři roky je ve stádiu hibernace. Zkušenosti přibývaly, vybavení přibývalo, ale najednou se začal ztrácet volný čas. Do mého života vstoupily děti. Jsou super, miluju je!

Považuji se za poučeného amatéra, což mi plně vyhovuje. Na meziklubových soutěžích mě potěšilo, že moje fotky nepatřily mezi propadáky. A díky dětem jsem okusil i noční fotografii. Věřte tomu nebo ne, také v noci je venku spousta fotonů, které lze fotoaparátem pochytat.

Kontakt: +420 721 112 493, rospo(at)centrum­.cz

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Světlo - výstava Noci kostelů, id: 9948 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 22.05.2015
Autor: Marie Košinová