Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Třeboňská letní setkávání 2018 - program

V termínu 14. – 19. srpna 2018 se uskuteční v Třeboni další – v pořadí již šestý – ročník letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání.

TŘEBOŇSKÁ LETNÍ SETKÁVÁNÍ 2018 - KURZY

Šestého ročníku Třeboňských letních setkávání se 14. – 19. srpna 2018 zúčastní na 100 aktivních a pasívních účastníků z Čech i zahraničí.

Kurzy se konají v oborech hra na hoboj, kytaru, violoncello a akordeon, lektory jsou renomovaní umělci a pedagogové

  • Vilém Veverka (hoboj), nositel letošní Prague Classic Awards
  • Petr Nouzovský (violoncello),
  • Patrick Vacík (kytara) a zástupce ředitele Pražské konzervatoře
  • Ladislav Horák s Markétou Laštovičkovou (akordeon).

Nejmladšímu účastníkovi je osm let, nejčastěji se však jedná o žáky vyšších ročníků základních uměleckých škol, konzervatoří i vysokých uměleckých škol.

Pasivní zájemci se rekrutují nejen z řad učitelů a rodičů, ale též amatérských hudebníků a posluchačů.  Na rozdíl od aktivních kurzistů, kde jsou počty jednotlivých nástrojů již naplněny, se pasivní účastníci mohou i dále přihlásit na prostřednictvím webových stránek či přímo v třeboňské základní umělecké škole, kde výuka probíhá.

Interpretační kurzy jsou čtyřdenní a účastníci navštíví i semináře jednotlivých oborů a worskhop na téma fyzioterapie a hudba. Každý den je zakončen zkouškou festivalové orchestru, ve kterém hrají všichni účastníci! Pro tuto příležitost zkomponoval pražský skladatel Eduard Douša Oslavný sonetík ke 100 letům státnosti – v premiéře bude uveden na závěrečném koncertu účastníků v sobotu v 19 hodin ve Společenském sále Lázní Aurora, kde všichni frekventanti obdrží účastnické certifikáty.

FESTIVAL

Zahajovací koncert festivalu připadl letos mladému a nadějnému duu ve složení Pavla Tesařová (housle) a Markéta Laštovičková s programem originální tvorby i transkripcí. Pro obě tento koncert, který se koná v úterý 14. 8. od 19 hodin v sále ZUŠ, je přípravou na prestižní mezinárodní soutěže, které ještě letos absolvují. 

Velmi očekávaný GALA koncert harfenistky Kateřiny Englichové a hobojisty Viléma Veverky  bude ve čtvrtek 16. 8. v 19.30 h. v Divadle J. T. Tyla. Je zařazen do cyklu Ozvěny České inspirace, jehož cílem je oživit památkové objekty, podpořit putování za živou kulturou, ale také propagovat festivaly i města, ve kterých se konají.

Páteční Odpolední koncert proběhne tradičně na Velkém nádvoří zámku od 13.30 hodin.  Večer na něj naváže koncert od 19 hodin ve Schwarzenberské hrobce vystoupení, na kterém zahrají kytarista Patrick Vacík, violoncellista Petr Nouzovský a akordeonista Ladislav Horák společně se svými hosty hudbu klasickou i nové tango argentinského génia Astora Piazzolly.

Závěrečný koncert festivalu pak bude patřit v sobotu 18. 8. od 19 hodin v sále Lázní Aurora frekventantům kurzů Třeboňska letní setkávání a jejich lektorům.

 www.kurzy-trebon.webnode.cz

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Třeboňská letní setkávání 2018 - program, id: 11840 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 14.08.2018
Autor: Marie Košinová