Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Veteran Muzeum Jílovice

Pokud se zajímáte o automobily starší výroby, udělejte si čas na návštěvu soukromé sbírky veteránů v obci Jílovice u Českých Budějovic. Muzeum naleznete v domku u kolejí na jihovýchodním okraji vesnice v části nazvané Jílovice Nádraží.

Veterán muzeum Roděj

Muzeum historických vozidel je soukromé; patří Emilu Rodějovi, který miluje veterány už od dětství a nejraději má 30. léta. Ve své sbírce má mnohé skvosty, některé jsou starší než 100 let.

Majitel muzea kromě prohlídek historických vozidel nabízí i další služby. Pronajímá veterány, historické motocykly a luxusní vozy s řidičem pro svatby, filmy a reklamní účely. Nabízí pronájem stylové restaurace na firemní akce a večírky.

Muzeum pořádá i vlastní veteránské závody. K nejvýznamějším patří Cesta kolem Světa, která se konává v Třeboni v srpnu. (viz fotografie v Galerii)

Adresa, kontakt:

  • Veterán Muzeum Jílovice
  • Jílovice 111, 373 32  Jílovice
  • Email: info@rodej.cz
  • Telefon:  602 496 145

Pár slov o cestě kolem světa:

  • Tato akci, kterou původně  vymyslel Emil Roděj s přáteli v roce 2003 u piva jako legraci, se tak povedla, že od té doby se jezdí na cestu kolem světa každý rok. A je o ni vzrůstající zájem.  Zatímco při prvním ročníku se do Třeboně sjelo šest milovníků veteránů, v roce 2014, kdy byl už jedenáctý ročník, byla veteránů přibližně stovka. 
A bývají mezi nimi opravdové skvosty jako například Bugatti z roku 1911 nebo automobily a motocykly z třicátých let... (Zdroj ceskobudejovicky.denik.cz).
Galerie
rozbalit galerii
Mapa
sbalit mapu
Komentáře
Celkem 2 komentáře, poslední přidán 28.08. 2018 13:38

Július Bekeč 07.11. 2017 18:37 Odpovědět
Veteran Muzeum Jilovice som s maželkou a p. Kičinkom z Borovan navštívil v júli 2015.mali sme to šťastie, že nás sprevádzal p. Rodej. Bol to pre nás veľký zážitok a stále si na to spomíname. Keď sa niekedy dostanem do jeho blízkosti určite ho znova navštívim.
Robert šemnický 28.08. 2018 13:38 Odpovědět
Krása střídá nádheru. Jinak muzeum a expozici nelze popsat. Díky !

Konec výpisu článku Veteran Muzeum Jílovice, id: 7693 , rubrika: Třeboňsko
Kategorie: , zveřejněn: 10.03.2015
Autor: Marie Košinová