Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Vibrosauna

Viobrosauna je relaxační procedura určená především klientům, kterým klasická sauna nedělá dobře. Jde o kombinovanou terapii využívající účinků vibrační masáže, tepla, relaxační hudby a aromaterapie.

Vibrosauna je vlastně terapeutická suchá sauna, kterou tvoří uzavřené vibrující lůžko připomínající vajíčko, v němž proudí suchý horký vzduch. Hlava a šíje zůstávají během procedury venku a proudí kolem nich okysličený vzduch.

Popis vibrosauny

Při proceduře je tělo klienta zaklapnutu do speciálního lůžka – tanku, přičemž hlava zůstává venku. Proces tudíž probíhá od krku dolů. Na rozdíl od klasické sauny má vzduch uvnitř sauny teplotu jenom 80 °C a vibrující deska, na níž leží, je rozdělena na několik částí. Na hlavu vane záporně nabitý vzduch (vzduch ionizací zbavený všech škodlivin) s aromaterapií a ze stran do uší hraje relaxační hudba.

Uvnitř lůžka jsou ovládací panely, kterými si každý může zvolit teplotu, intenzitu a zaměření vibrací, intenzitu proudícího vzduchu na hlavu i hlasitost hudby.

Vibrosauna je unikátní multifunkční vynález s výhodami několika léčebných procedur najednou; patří k pasivním metodám udržování kondice, snižování nadváhy, zlepšování zdravého sebevědomí. Pasivní proto, že se spousta lidí kvůli tělesnému handicapu, extrémní nadváze, špatnému zdravotnímu stavu nebo jen prostou leností, do aktivního cvičení zapojit nemůže nebo nechce. Vibrosauna pochází z Austrálie a jde o celosvětový patent.

Účinky vibrosauny

Vibrosauna se používá k relaxaci těla, ale bývá i velkým přínosem pro lidí s mnoha zdravotními potížemi (kloubní nemoci, bolesti zada, úrazy, nespavost).
Při této proceduře dochází k uvolnění napětí, zlepšuje se prokrvení tkání, zrychluje se krevní a lymfatický oběh, snižuje se psychické napětí.

Mezi účinky patří i urychleni detoxikačních procesů a posílení imunitního systému.
Vibrosauna je též pro své výborné vlastnosti odborníky doporučována jako vhodná procedura pro lidi, kteří chtějí zhubnout, či prostě jen vypadat lépe a zpevnit tělo.

Tato procedura je volně prodejná (můžete si zakoupit 45 nebo 30 minut) a patří mezi služby Wellnescentra Agua Viva, který je součástí třeboňských Lázní Aurora.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Vibrosauna, id: 6898 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 12.04.2010
Autor: Marie Košinová