Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Vizuál Anifilmu 2016: „Potkáváme se?“, pojďme se potkat - Newsletter

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm, který bude v Třeboni od 3. do 8. května 2016 vydal v prosinci 2015 Newsletter 7/2015, v němž informuje o vizuálu Anifilmu 2016, připojení ke společenství festivalů Cartoon d ́Or a přihlášení filmů do soutěže. 

Vizuál příštího Anifilmu: „Potkáváme se?“, pojďme se potkat 

Výtvarná podoba chystaného festivalu je návrhem Davida Pucherny, který svůj záměr použít siluety přibližuje takto:

„Lidé dnes až příliš často komunikují prostřednictvím uměle vytvořených forem v podobě fotografií, videí a předem vybraných slov. Ať už v médiích nebo na sociálních sítích. Necháváme za sebe promlouvat své virtuální zástupce. Přitom zážitek z reálného setkání jakoby se pomalu vytrácel z lidských smyslů. A co při něm dává jeden člověk druhému? Především vždy kus sám sebe. A slovo ‚porozumění‘ tak může dostat pravý význam.“

Postavy mohou zobrazovat kohokoliv z nás. Co přesně symbolizují si však můžeme pouze domýšlet. 

Anifilm členem prestižní skupiny festivalů Cartoon d ́Or

Anifilm se stal součástí prestižního společenství festivalů Cartoon d ́Or. Ze snímků, které na těchto festivalech uspějí, se nominují adepti na panevropskou cenu za nejlepší krátký animovaný film roku. Tu uděluje od roku 1991 bruselská asociace CARTOON - European Association of Animation Film s podporou programu Kreativní Evropa – MEDIA program. 

Anifilm tradičně uvede v květnu také letošní finalisty Cartoon d ́Or, mezi kterými jsou už i z Třeboně známé tituly, jako například holandský film Nahrávka (A Single Life) či Širší perspektiva (The Bigger Picture), za který si z posledního ročníku Daisy Jacobs odnesla cenu za nejlepší studentský film. Nebude ale chybět ani festivalový hit Coda od irského režiséra Allana Hollyho. 

Evropské filmy ve vývoji, přihlašujte se na VAF

Ještě je možnost přihlásit svůj animovaný krátký film, TV seriál nebo TV speciál ve vývoji do největší pitching soutěže ve střední a východní Evropě Visegrad Animation Forum (VAF), která se bude konat 3. – 5. května 2016 v Třeboni v rámci Anifilmu. 

Nezapomeňte přihlásit svůj film na Anifilm!

Uzávěrka přihlášek do soutěže Anifilmu se nezadržitelně blíží. Nečekejte na poslední chvíli a využijte on-line přihlášku na webu festivalu. Soutěžit se bude v těchto soutěžních kategorií:

  • Mezinárodní soutěž celovečerních animovaných filmů pro dospělé diváky / pro děti,
  • Mezinárodní soutěž krátkých animovaných filmů,
  • Mezinárodní soutěž studentských animovaných filmů,
  • Mezinárodní soutěž videoklipů a
  • Mezinárodní soutěž pro nenarativní, experimentální a hraniční formy animace.

Uzávěrka je 15. ledna 2016, přihlášení je bez poplatků a na vítěze čekají zajímavé finanční ceny. Těšíme se na Vaše filmy! 

Podrobnosti v Newsletter 7/2015

Třeboňsko.cz mediálním partnerem Anifilmu

Třeboňsko.cz je od prvního ročníku mediálním partnerem festivalu, a proto nabízí aktuální informace o Anifilmu ve speciální rubrice.

Stránky festivalu: www.anifilm.cz

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Vizuál Anifilmu 2016: „Potkáváme se?“, pojďme se potkat - Newsletter , id: 10387 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 17.12.2015
Autor: Marie Košinová