Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Vstupte! - TDF 2014

Vstupte!Pozvánka do Třeboně v pátek 19. září 2014 na divadelní představení, které bude v rámci Třeboňského divadelního festivalu. Představení bude v Divadle J. K. Tyla od 19:30 hodin.

Neil Simon: Vstupte! (The Sunshine Boys)

A po letech jsou tu zase! Lewis a Clark, hvězdy amerického vaudevillu z období Zlatého věku komedie. „Slavná dvojice, jejichž dvě jména musíme vyslovit jako jméno jedno. Lewis a Clark jsou víc než dvojice. Jsou to dva vesele zářící paprsky, které splynuly v paprsek jeden.“

Dva komici, kteří celou kariéru bavili společně publikum, jež je vnímá pouze jako dvojici, nikoli jako dvě rozdílné osobnosti, se vzájemně hluboce lidsky nesnášejí. Po letech odloučení a upadání do bezvýznamnosti dostávají výjimečnou možnost znovu společně zahrát v televizní show svůj slavný skeč. Zvítězí profesionalita nad nevraživostí? Podaří se jim comeback?

Neil Simon, cenami ověnčený americký dramatik a scenárista, přivedl dvojici těchto směšných a dojemných vaudevillových vysloužilců poprvé na Broadway v roce 1972, a hned s úspěchem – nastudování se dočkalo více než šesti set repríz. Od té doby se hra dožila filmového zpracování, dalších nastudování na Broadwayi a desítek inscenací v celém světě.

V Divadle na Vinohradech se Lewis a Clark objevili začerstva už v roce 1974 v interpretaci Vlastimila Brodského a Josefa Bláhy. Štěpánkova inscenace bavila publikum v nezábavné době řadu sezón. Nyní se Divadlo na Vinohradech ke hře, jež je jeho „rodinným stříbrem“, vrací s novou hereckou dvojicí. Viktor Preiss a Tomáš Töpfer „se sehráli “ například v úspěšném Werfelově Jacobowském a plukovníku. Komedie už klepe na dveře… Vstupte!

Hrají:

  • Tomáš Töpfer, Viktor Preiss, Václav Vašák, Lucie Juřičková, Ivana Uhlířová, Lukáš Příkazký / Ondřej Rychlý

Online rezervace vstupenek

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Vstupte! - TDF 2014, id: 9344 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 9.06.2014